Gündem Haberleri

  Kanser hastası hükümlü için eylem

  A.A
  25.08.2009 - 11:49 | Son Güncelleme:

  Kanser hastası olan terör örgütü üyesi hükümlü Güler Zere'nin serbest bırakılmasını talep eden bir grup, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde basın açıklaması yaptı.

  Kongre Meydanı'nda düzenlenen ve bazı sivil toplum kuruluşlarıyla sendika temsilcilerinin destek verdiği eylemde, grup adına basın açıklamasını okuyan Sabiha Melleç, Zere'nin ağır sağlık sorunlarına rağmen serbest bırakılmamasının yaşamını kaybetmesine neden olacağını savundu.

  Şu anda Zere'nin damak ve boyun kanseri olduğunu vurgulayan Melleç, şöyle devam etti:

  “Yapılan ameliyatlar sonucu damağının yarısı alınmış ve yerine protez takılmıştır. Şu an sadece sıvı besinlerle beslenebilmektedir. Adana Çukurova Üniversitesi'nin vermiş olduğu rapora göre hastalığının 4. evresinde olan ve tedavisine şu an başlansa dahi yüzde 30 yaşama şansı olan kanser hastası Güler Zere'nin yasal olarak serbest bırakılması gerekmektedir.

  Ancak Güler Zere bugün serbest bırakılmıyor. Tam tersine kaldığı hastanenin bodrum katında havasız bir odada tutularak ölüme itiliyor. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül'ün 'Bodrum Katı değil zemin kat', 'Muhallebi yiyecek kadar iyi' açıklamaları AKP'nin insan sağlığına nasıl baktığını apaçık göstermektedir.”

  Grup açıklamanın ardından dağıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı