Gündem Haberleri

  'Kanlı' performans tepki çekti

  Hürriyet Haber
  20.07.2001 - 15:03 | Son Güncelleme:

  Avusturyalı sanatçı Wılfgang Flatz'ın Berlin'de yaptığı Et adlı gösteri seyircilerin tepkisini çekti. Vücudunu kana bulayan Flatz, bir vinçle yukarı çekildi. Sanatçının üzerindeki kanlar aşağıda dans eden 4 çiftin üzerine aktı. İzleyenler kanlı gösteriyi'igrenç' bulduklarını söylediler.

  Almanya'nın Münih kentinde yaşayan Avusturyalı sanatçı Wolfgang Flatz'ın Berlin'de yaptığı bir gösteri, halkın büyük tepkisine yol açtı.  

  Flatz, Prenzlauer Berg semtindeki Kültür Merkezi'nde yaptığı ''Et'' adlı gösteride, vücudunu kana bulayarak, kendisini bir vinç tarafından yukarıya çektirdi, kan dans eden 4 çiftin üzerine aktı. Daha sonra Kültür Merkezi'nin üzerine gelen bir helikopter, başı kesilmiş ve derisi soyulmuş ölü bir ineği binanın avlusunda açılan çukura attı.

     Yaklaşık 3 bin kişinin izlediği gösteriye halk büyük tepki gösterdi. Bazı Almanlar, gösteriyi ''iğrenç'' bulduklarını söyledi.

  Prenzlauer Berg Belediyesi'nden daha önce yapılan açıklamada, gösterinin yasal olarak engellenemeyeceği, ancak ineğin BSE virüsü taşımaması ve organlarının boşaltılması gibi şartların yerine getirileceği belirtilmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı