GeriGündem Kanlı alyansı hala boynumda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  39
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kanlı alyansı hala boynumda

Kanlı alyansı hala boynumda
refid:15127590 ilişkili resim dosyası

İSTANBUL Halkalı'daki askeri servis otobüsüne bombalı saldırıda şehit düşen askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük'ün eşi Elif Bölük, DHA muhaberi Turaç Top'a konuştu. İşte Kardelen Elif'in tokat gibi sözleri:

ELİF ÖĞRETMENDEN SON AÇIKLAMALAR / WEB TV

EŞİNİN KANLI ALYANSI BOYNUNDA

Kayınpederinin evinde taziyeleri kabul eden Elif Bölük, “Çok gururluyum, çok onurluyum, Şehit eşi olduğum için üzülmüyorum. Saldırıyı yapanlar birer maşa, Ne Kürt ne de Türk. Onlar hain, kalleş, şerefsiz. Oğlum yok ama bu vatan uğruna kızımı da asker yapacağım” diye konuştu. Şehit uzman çavuş Bölük'ün saldırının hemen ardından yaralı olarak lojmandaki eşi Elif'i son kez cep telefonundan aradığı, ancak konuşamadığı da ortaya çıktı.

Hain saldırının ardından şehit eşi Mehmet Çağlar Bölük'ü, dün son yolculuğuna uğurlarken, sarf ettiği sözlerle büyük takdir toplayan Elif Bölük, İzmir'in Tire İlçesi'ndeki kayınpederinin evinde taziyeleri kabul etmeye devam etti. Zaman zaman kendinden geçip doktor kontrolüne alınan, kendisini iyi hissettiği anlarda da şehit eşinin kabrine gidip dua eden Elif Bölük duygularını şöyle anlattı:

"KIZIM DA ASKER OLACAK"

“Çok gururluyum, çok onurluyum. Eşim şehit olduğu için çok mutluyum. Onlar perişanca mağaralarda ölüyorlar. Acıyorum onlara. Bütün Türkiye eşimin arkasında. Onlar da hayvanca ölsünler orada. Bayrağımız, devletimiz, vatanımız sağ olsun. Bu bayrak Doğu'da da Batı'da inmeyecek. Ben de Kürt'üm. Muş'ta doğdum, büyüdüm, okudum. Orada da Atatürk, Türk bayrağı vardı. Hiç kimse bu insanların hakkını savunuyorum demesin. Bir kaç kişi için konuşsunlar. Bütün Kürtler teröristmiş gibi konuşmasınlar. O kadar yüreklilerse gitsin savaşsınlar. Eşimin alyansının üzerinde kanı var. Onu da gururla boynumdaki kolyemde taşıyorum. Onun kanı yerde kalmayacak. Oğlum yok ama kızım var. Onu da bu vatan uğruna asker yapacağım.

O ARTIK DEVLETİN ÇOCUĞU

Bu saldırıyı yapanlar birer maşa, şerefsiz hain. Onlar ne Kürt ne de Türk. Kızım babasız değil. Artık bu devletin, Türkiye'nin çocuğu. Bu saldırıyı Kürtler yapmadı. Hainler, şerefsizler yaptı. Doğu'ya yatırım yapılmıyor diyorlar. Ama bakın en çok okuyan Tunceli'de. Yapmayın bunu, savunmayın. Onlar Kürtleri değil, PKK'yı savunuyorlar. Benim adımı, Kürtlerin adını ağızlarına almasınlar. Bu bayrak inmeyecek. Eşimi silahını çıkaramadan haince vurdular. Bunun öcünü alacak devletim. O kadar da çok askeri var. Bana bakıp, biz ne güzel yaptık demesinler hainler. Hiç üzülmüyorum.”

Elif Bölük'ün amcası Yılmaz İmenç ise, kendilerinin de Kürt olduğunu, şehidin evlatları olduğunu, bu kanın bir an önce sona ermesi gerektiğini dile getirdi.

ÖLMEDEN SON KEZ ARADI

Bu arada, şehit Bölük'ün saldırının hemen ardından yaralı olarak lojmandaki eşi Elif'i cep telefonundan aradığı ancak konuşamadığı da ortaya çıktı. Şehit Bölük'ün yakınlarına, Mardin'deki görevinin ardından geldiği İstanbul'da, “Rahata erdim. Tek hayalim güzel bir ev ve araba almak” dediği öğrenildi. Şehit Bölük'ün on gün sonra da tatile çıkmayı planladığı, bunu için seyahat acentelerine başvurmayı planladığı belirtildi. Şehit Bölük'ün ayrıca asker olması nedeniyle eşiyle daha önceki konuşmalarında, “Bir gün şehit olursam. Kendi başına Eylül'le dimdik dur” dediği öğrenildi.

HER ZAMANKİ YERİNE OTURMADI

Şehit Bölük'ün, otobüsteki patlamadan hemen önce de her zaman oturduğu yere değil de arkadaşıyla konuşmak için yerini değiştirip, başka bir koltuğa oturunca şehit olduğu kaydedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle