Gündem Haberleri

  Kangren olmuş bacağıyla mayınlı alanı gecip Türkiye'ye sığındı

  Ahmet AKKUŞ/NUSAYBİN (Mardin), (DHA)
  18.08.2012 - 13:44 | Son Güncelleme:

  SURİYE’nin Der Zor kentinde yönetimin düzenlediği hava operasyonunda yaralanan muhalif askerlerden Ramadan Şuh, mayınlı alandan geçerek Mardin’in Nusaybin İlçesinde Türk askerlerine teslim oldu. Ramadan Şuh’un yapılan muayenesinde şarapnel parçaları isabet eden sol bacağının tedavi edilmediği için kangren olduğu belirlendi.

  Suriye’de iç savaş bütün hızıyla devam ederken, Suriye ordusuna bağlı uçaklar da bir çok kenti havadan bombalıyor. Suriye’nin Der Zor kentinde rejime karşı silahlı mücadelede bulunanlardan 35 yaşındaki Ramadan Şuh, hava saldırısında yaralandı. Kronik böbrek yetmezliği de olan Ramadan Şuh, bacağına isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralandı ve tedavi edilmeden 15 gün boyunca Der Zor kentinden çıkamadı. Esad’a bağlı askerlere yakalanmamak için kardeşi 23 yaşındaki Abdülrahman Şuh tarafından Mardin’in Nusaybin ile Suriye’nin Kamışlı arasındaki sınır bölgesine getirilen getirilen Ramadan Şuh, buradan kardeşinin yardımıyla sınırı geçerek Türk askerlerine teslim oldu. Sınır kesimine çağrılan askeri ambulans ile Nusaybin 2’nci Hudut Taburuna götürülen Ramadan Şuh, buradan 112 acil ambulansıyla Nusaybin Devlet Hastanesi Acil servisine kaldırıldı. Ramadan Şuh’un bacağına isabet eden şarapnel parçalarının çıkarılmaması nedeniyle, sol bacağındaki kan dolaşımının durduğu ve bu durumun kangrene neden olduğu belirlendi.

  Böbrek hastası olması nedeniyle Hastanenin diyaliz üniversitesinde ilk olarak tedaviye alınan Ramadan Şuh için Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanesinde yer bulundu. Muhalif asker Ramadan Şuh diyaliz ünitesindesi tedavisinden sonra Kızıltepe Havaalanındaki ambulans uçak ile Ankara’ya götürüldü, kardeşi Abdülrahman Şuh ise Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki mülteci kampına gönderildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı