Gündem Haberleri

  Kandilli Rasathanesi Müdürü değişti

  İSTANBUL - DHA
  06.08.2009 - 14:57 | Son Güncelleme:

  Prof. Dr. Gülay Altay'ın yerine Prof. Dr. Mustafa Erdik getirildi.

  Boğaziçi Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

   "Ülkemizde yürütülen deprem izleme ve zararlarını azaltma alanındaki çalışmaların önemli bir odak noktası olan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün müdürlüğü görevini üç yıldır yürüten Prof. Dr. Gülay Altay, 7.08.2009 itibariyle dönemini tamamlayarak B.Ü. İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği görevine geri dönmüş ve kendisinden boşalan göreve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Erdik getirilmiştir"

   

  Mustafa Erdik kimdir?

  Mustafa Erdik 1970 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun olduktan sonra 1972 ve 1975 yıllarında ABD Rice Üniversitesi’nde master ve doktora çalışmalarını tamamladı.

   

  ODTÜ Deprem Mühendisliği Araştırma Merkezi Müdürlüğü, UNESCO Alp-Himalaya Bölgesi Depremselliği Projesi Yöneticiliği, United States Geological Survey kurumunda misafir araştırmacılık, Birleşmiş Milletler Uluslararası Deprem Mühendisliği Birliği Direktörlüğü, Uluslararası Afet zararlarının Azaltılması Onyılı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Princeton Üniversitesi'nde misafir öğretim üyeliği yaptı. 

   

  200’ü aşkın teknik makale ve 6 adet kitap yazdı. 

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı