Gündem Haberleri

  Kandil’e nanik

  Ramazan İMRAĞ / DHA - CİHAN
  30.12.2014 - 02:26 | Son Güncelleme:

  KANDİL’den “Birileri eylem yaparken yüzünü kapatırsa, molotof atarsa, bunlar bizden değil ajandır” açıklamasının geldiğini belirten Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Bir gün sonra Cizre’de olaylar oldu. Birileri yüzünü kapattı. Molotof attılar. Birilerinin evini yakmaya çalıştılar. Bu nedir biliyor musun? Bu, açıkça Kandil’e ‘nanik’ yapmaktır, ‘Ben sizi takmıyorum’ demektir” dedi.

  AK Parti’nin Kırıkkale’deki 5’inci Olağan İl Kongresi’nde konuşan Akdoğan, özetle şunları söyledi: “Çözüm Süreci ne zaman sona yaklaşırsa provokatörler devreye giriyor. Hemen süreci bozmak istiyorlar. Arkadaşlar, bu süreçte iki konu önemli. Birincisi millet bu sürecin içinde. İkincisi, kamu düzeni ve güvenliğinden asla taviz vermeyiz. Cizre ise Cizre, Silopi ise Silopi... ”
  KEPENKLER AÇILMADI
  Şırnak’ın Cizre ilçesinde önceki gün 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 5 kişinin de yaralandığı olayların ardından gerginlik dün de devam etti, esnaf kepenklerini açmadı. Nur Mahallesi’ne hâkim tepelere zırhlı araçlar konuşlandırıldı. Uzun menzilli tüfeklerin de kullanıldığı çatışmalar sırasında yüzleri poşu ile örtülü eylemciler, molotof kokteyli ve silahlarla objektiflere poz verdi. Yasin Özer ve Barış Dalmış’ın cenazeleri ise Asri Mezarlığı’nda defnedildi. Cenazeler mezarlığa götürülürken kabalık bir grup ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar meydana geldi. Benzer olaylar Silopi’de de yaşandı. Zaman zaman silah seslerinin duyulduğu ilçede Musa Azma (25) isimli bir genç, karnına isabet eden kurşunla yaralandı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı