Gündem Haberleri

  Kandil’den geldi, BDP il binasını açtı

  Arif ARSLAN DHA
  23.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Batman’da, Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DTP’nin yerine kurulan Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) İl Başkanlığı binasının açılışını, ekim ayında Kandil Dağı’ndan gelen 8 PKK’lıdan biri olan M. Şerif Gençdağ ve Belediye Başkanı Nejdet Atalay birlikte yaptı.

  Açılışa, BDP Genel Başkan Yardımcısı M. Şerif Ekinci, BDP İl Başkanı M. Şah Kaygusuz ile Abdullah Öcalan’ın çağrısı ile Kandil’den gelen M. Şerif Gençdağ ile Mustafa Ayhan, Mahmur Kampı’ndan gelen Nurettin Turgut ile yaklaşık 2 bin kişi katıldı. BDP Genel Başkan Yardımcısı M. Şafi Ekinci, “Bu şiddet ve hak gaspına karşı gelişen Türkiye halklarının daha özgür, daha müreffeh bir yaşam vadi ortadayken, bu hak arama hareketinin terörize edilerek ülkemizin derin bir uçuruma doğru sürüklenmektedir” dedi.

  Eski DTP’liler Mahmur’a gitti

  Kapatılan DTP milletvekilleri, Türkiye’den 1990’lı yıllarda çeşitli nedenlerle göç eden yaklaşık 11 bin kişinin yaşadığı Musul yakınlarındaki Mahmur Kampı’nda görüşmelerde bulunmak üzere dün Habur Kapısı’ndan Irak’a geçti. Bağımsız milletvekilleri kampla ilgili rapor hazırlayacaklar. Heyet, bölgesel Kürt yönetimi ile de görüşecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı