GeriGündem Kanatlı sektörünün sorunlarını değerlendireceğiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kanatlı sektörünün sorunlarını değerlendireceğiz

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, kanatlı sektörünün son günlerde içinde bulunduğu durumu bugün toplanan Ekonomik Sorunları Değerlendirme Kurulu'nda (ESDK) ele alarak değerlendireceklerini belirterek, “Elbette bütün taleplerin karşılanabileceği gibi bir kanaate ulaşmamak lazım” dedi.

ESDK, bugün Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in başkanlığında kanatlı sektörünün içinde bulunduğu durumu gözden geçirmek amacıyla tek maddelik bir gündemle toplandı. 

Başbakanlık merkez binada yapılan toplantıya, Şener'in dışında Devlet Bakanı Ali Babacan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, bazı bürokratlar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve sektör temsilcileri katılıyor. 

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Şener, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 

Şener, toplantıda, kanatlı sektörünün içinde bulunduğu durumu gözden geçireceklerini bildirdi. Sektörde yaşanan son gelişmeler çerçevesinde bir durum değerlendirmesi yapacaklarını ve sektör temsilcilerini dinleyeceklerini belirten Şener, bu konuda gelen talepleri ve yaşanılan sorunları değerlendireceklerini anlattı. 

Bütün taleplerin karşılanabileceği gibi bir kanaate ulaşmamak gerektiğini ifade eden Şener, şunları kaydetti: "Ekonominin içinde bulunduğu durum, sektörün payı, sektörde faaliyet gösterenlerin talepleri ve yaşadığı sorunlar çok yönlü, çok boyutlu olarak değerlendirilecek. Bu sorunları aşılması ve yapılması gereken hususlar bu toplantıda olgunlaştırılacaktır. Daha sonra bakan arkadaşlarımızla birlikte alınması gereken kararlar konusunda son noktaya ulaşmış olacağız.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle