Gündem Haberleri

  Kanarya Adaları'nın kanı dondu

  Hürriyet Planet
  14.05.2011 - 15:13 | Son Güncelleme:

  İspanya’da dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Akli dengesi bozuk bir kişi Kanarya Adaları’nın merkezi olan Tenerife’de bir alışveriş merkezinde, İngiliz bir kadının kafasını keserek, elinde kafayla kaçtı.

  Polisin, saldırganın 28 yaşında, Bulgar uyruklu, Deyan Valentinov D. isimli bir şahıs olduğunu bildirdi. Olayın bir Çin malı dükkanında gerçekleştiği ifade edildi.

   

  Kanarya Adaları polisinin açıklamasında, “Saldırı kurbanın kafasının kesilmesiyle sonuçlandı. Saldırgan binayı elinde kafayla terk etti, daha sonra kafayı kaldırıma fırlattı” denildi.

   

  Polis, 60 yaşlarındaki bir İngiliz kadın olan kurbanın, saldırganla bir ilişkisinin olmadığını ifade etti.

   

  GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI

  Bir görgü tanığı, “Bir adam elinde kan içinde bir şeyle koşarak geldi. Peşinden de bir güvenlik görevlisi koşuyordu. Elindeki şeyi kaldırıma fırlattı, neredeyse bana çarpıyordu” dedi.

   

  OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ

   

  Tanık, saldırganın elindekinin bir kafa olduğunu söyledi.

   

  Daha önce de yaralama suçlarından sicili bulunan saldırganın “yarı terk edilmiş” bir evde yaşadığı ifade edildi. Kanarya Adaları’nın siyasi temsilcisi Dominica Fernandez, yerel basına yaptığı açıklamada saldırganın akli dengesinin bozuk olduğunu ve kurbanını rasgele seçtiğini sçyledi.

   

  İNGİLTERE DE AYAĞA KALKTI

  İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın da saldırıyla ilgili bilgilendirildiği ifade edildi. Bakanlık sözcüsü, “Tenerife’de bir İngiliz vatandaşının kafasının kesildiğine dair bilgi sahibiyiz ve olayı soruşturuyoruz” dedi.

   

  Haber, İngiliz basınının bulvar gazetelerinde de manşet oldu. The Guardian ise kurbanın Çin kökenli olduğunu ve uzun bir süredir adada yaşadığını belirtti.

   

  İspanya basını ise şüphelinin bir adamın dişinin kırılmasına neden olan bir saldırının faili olarak bir akıl hastanesinde tutulduğunu ve Şubat ayında serbest bırakıldığını duyurdu. Ancak bu haberler teyit edilemedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı