Gündem Haberleri

  Kanalda Angus kurtarma operasyonu

  Ali LEYLAK- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  13.05.2011 - 14:24 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’da, gece geç vakitlerde sahibinin elinden kaçan angus, düştüğü DSİ’ye ait sulama kanalından çıkamayınca köylüler ile belediye ekipleri seferber oldu. Uyuşturucu iğnenin tesir etmediği angus, panikleyerek çevresindekilere saldırdı. Kurtarma operasyonunda ise ilginç görüntüler yaşandı.

  Arjantin’den gemiyle Mersin limanına getirilen angus sığırlardan 37’sini satın alan besici 60 yaşındaki Mehmet Reşat Çelik, kamyona yüklediği hayvanları Şanlıurfa’nın Koçviran Köyü’ndeki ahıra götürmek yola çıktı. Uzun bir yolculuğun ardından saat 23.00’da Şanlıurfa’ya gelen Çelik, satın aldığı angusları ahıra koymak için kamyondan indirmeye başladı. Bu sırada anguslardan 4’ü kamyondan indirildiği sırada kaçmaya başladı. Kaçan angusların peşine düşen Çelik ve çocukları, gece karanlığında 3 hayvanın izini kaybetti. Hayvanlardan biri ise yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan DSİ’ye ait sulama kanalına düştü. Saatlerce sahiplerini peşinden koşturup saldıran angus için belediye ekiplerinden yardım istendi.

  Şanlıurfa Belediyesi’ne ait ’boğa yakalama timi’ olay yerine gelerek, kanal içerisine düşen angusa havalı tabancayla 4 bayıltıcı iğne attı. Uyuşturucu iğnelerin etkisiyle sersemleşen angus için seferber olan ekipler, kanala halat atarak, hayvanı başından ve ayağından bağladı. Ancak oldukça ağır olan angus, kanaldan çıkarılamadı. Bunun üzerine bir iş makinesi istendi. Olay yerine gelen iş makinesiyle köylüler, bir kez daha kolları sıvadı. İş makinesi kanalın kenarına yaklaşarak kepçesini uzattı. Angusun sahibi Çelik ve çocukları da kanala girerek iş makinesini kurtarma halatını güçlükle ineğin boynuzuna bağladı. Daha sonra iş makinesiyle angus acılar içerisinde düştüğü kanaldan çıkarılarak, bir kamyonete yüklendi. Angusların tanesi 3 bin liradan satın aldığını ve 3’ünün halen kayıp olduğunu söyleyen Mehmet Reşat Çelik, "Bunlar Amerika’dan başımıza bela oldu. Tam 12 saattir, bizi peşinden koşturuyor. 3 tanesi de dağa kaçtı yakalayamadık" dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı