Gündem Haberleri

  Kamyonet devrildi 2,5 ton kavun yola saçıldı

  Doğan ÇİZMECİ/TURGUTLU (Manisa), (DHA)
  07.08.2009 - 10:42 | Son Güncelleme:

  MANİSA'nın Turgutlu İlçesi'nde, arka teker aksı kırılan kamyonet devrildi. Kazada yaralanan olmazken, 2.5 ton kavun yola saçıldı.

  İzmir'den yüklediği kavunları Turgutlu'ya götüren 52 yaşındaki Musa Şimşek yönetimindeki 54 E 8535 plakalı kamyonet, İzmir- Ankara Karayolu Turgutlu Sapağı'na geldiğinde, sağ arka teker aksının kırılması sonucu kontrolden çıkarak devrildi. Kamyonet sürücüsü Musa Şimşek, kazayı yara almadan atlatırken, 2.5 ton kavun yola saçıldı. Polis, başka kaza meydana gelmesini engellemek için yolu tek yönlü olarak trafiğe kapattı. Devrilerek yan yatan kamyonetin çekilmesinin ardından, Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, yola saçılan kavunları toplayıp, tazyikli suyla yolu yıkadı. Bir saatlik aradan sonra yol tekrar trafiğe açıldı.

  Kamyonet sürücüsü Musa Şimşek, “Allah'tan çok fazla hızlı değildim. Seyir halindeyken, birden bir ses duydum. Kamyonet savrulmaya başladı. Ne olduğunu anlayamadan devrildi. Önemli olan canıma bir şey olmaması. Kendi imkanlarımla kamyonetten çıkıp, baktığımda sağ arka tekerin aksının kırılmış olduğunu fark ettim. Yola saçılan kavunlar nedeniyle 2 bin 500 lira zararım oldu” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı