GeriGündem Kamudaki tasfiye yüzde 2.4
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kamudaki tasfiye yüzde 2.4

Kamudaki tasfiye yüzde 2.4

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ/PDY’nin devletten tasfiyesi kapsamında haklarında işlem yapılan memur sayısının 115 bini bulduğunu, bunun tüm kamuda yüzde 2.4 oranına karşılık geldiğini söyledi.

Kurtulmuş, “Çok kuvvetle muhtemel ki kahir ekseriyeti hakikaten bu örgütün mensubu. Diyelim yüzde 90 - 95’i zaten örgüt mensubu. Komisyon (OHAL Komisyonu) kendisine bir şablon oluşturacak. Objektif ölçüler içerisinde kim nasıl FETÖ’cü kabul edilebilir ortaya koyacak” dedi. Medya kurumlarının temsilcileriyle iftar davetinde bir araya gelen Kurtulmuş, özetle şunları söyledi:

Kamudaki tasfiye yüzde 2.4

DAMATLARIN TAHLİYESİ

“Mahkemeler devam ediyor. Mahkemelerin objektif bir şekilde sonuçlandırılarak karar almalarını temenni ederiz. Bir başka eleştiri de siyasi ayak meselesi. Bu kadar hazırlanmış bir darbe teşebbüsünün çok farklı yerlerde ayaklarının olması muhtemeldir. Üzerimize düşen, arkasındaki bütün unsurların ortaya çıkarılmasına gayret etmektir. Amacımız sulandırılmadan, niteliği değiştirilmeden, özellikle çatı davalarının sulandırılmadan sonuçlandırılması, sonuç alınabilmesidir.

Bazen bize de gelen ‘Olmaz artık’ dediğimiz örnekler var. Hiç olmayan adamı FETÖ’cü diye alıp onların adamını da görmemek ya da onu bir şekilde kenara koymak...

BİR BİRİKİM OLUŞTU
15 Temmuz’un akabinde başlayan mücadeleyle bir birikim de oluştu. Mahkemelerin kararları, sorgulamalar, MİT’in, Emniyet İstihbaratı’nın kriterleri çok sayıda uygulama oldu. Bunlardan bu komisyon (OHAL İşlemlerini İnceleme Komisyonu) kendisine bir şablon oluşturacak. O şablona göre en objektif ölçüler içerisinde kim nasıl FETÖ’cü kabul edilebilir, onu ortaya koyacak.

KATAR KRİZİ YAPAY
Katar’daki kriz esası itibarıyla yapay bir krizdir. Ülkeler arasında reel bir sebebe dayanan bir kriz değildir. Bütün bölgeyi tesir altında bırakması mümkün olan, son derece kuvvetli bir potansiyele sahiptir. Bazı din adamlarının, yardım kuruluşlarının terörist listesine dahil edilmesi çok anlamsız. Bu listeler BM tarafından kabul edilmiş değildir. Birileri Türkiye’ye aba altından sopa göstermeye çalışıyorsa biraz Türkiye’yi çalışsınlar. Çok uzun sürdürüleceğini zannetmiyorum.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle