Gündem Haberleri

  Kamu arazisine talip olan Kadıköy Belediyesi ihaleye davet edildi

  DHA
  15.04.2016 - 11:36 | Son Güncelleme:

  Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait olan Kadıköy Merdivenköy mahallesindeki 894 metrekare arsa satışa çıkarıldı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "İki kez bu arsanın bize verilmesi için talepte bulunduk. Birincisine yanıt bile verilmedi. İkincisine ise ’Biz ihaleye çıkıyoruz gelin siz de katılın’ dendi" diye konuştu

  Mülkiyeti Milli Emlak Daire Başkanlığı’na ait olan ve Kadıköy Belediyesi’nin "Belediye Hizmet ve Sağlık Tesis Alanı" olarak kullanmak üzere  bedelli veya bedelsiz olarak istediği Kadıköy Merdivenköy mahallesinde 894 metrekare arsa açık ihale ile satışa çıkarıldı. 19 Nisan ihalesi yapılacak arsanın tahmini bedeli 5 milyon 811 bin lira olduğu belirtiliyor.

  Arsanın satışıyla ilgili konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "Kamu arazilerinin bu şekilde satışa çıkarılması doğru değil. Biz Kadıköy Belediyesi olarak burayı bir bedel karşılığı almaya talip olduk. İki kez bu arsanın bize verilmesi için talepte bulunduk. Birincisine yanıt bile verilmedi. İkincisine ise ’Biz ihaleye çıkıyoruz gelin siz de katılın’ dendi. Bir kamu kurumun başka bir kamu kurumuna böyle yaklaşması anlaşılabilir gibi değil.  Kamunun ihtiyacı ve talebi gözetilmeden hatta yok sayılarak böyle bir satış yapılamaz, yapılmamalı.  Milli Emlak Daire Başkanlığı’nın bu yanlıştan dönmesini umut ediyoruz. Aksi halde hukuki işlemleri başlatacağız" dedi. 

  Etiketler: arazi satışı
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı