Gündem Haberleri

  Kampingde sel faciası

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İtalya'da aşırı yağışlar yüzünden nehir taştı, kamping alanı çamur selinin altında kaldı. 12 ölü, 5 kayıp var.

  Otomobiller oyuncak gibi sürüklendi

  Sabahın erken saatlerinde kampingi basan çamur seli, çoğu özürlü tatilcileri uykuda yakaladı. Otomobil ve karavanları savurup atan sel, kampingi kalın bir çamur tabakasıyla örttü.

  Hayat felç oldu

  Güney İtalya'da hafta sonu mevsim normalinin üzerinde yağan yağmur yüzünden hayat felç oldu. Günlerdir durmayan sağanak yağış, Soverato Kenti'nde büyük bir felakete yol açtı. Kent yakınlarındaki Le Giare isimli kamping alanı, önceki gün taşan nehrin çamurlu suları altında kaldı.

  Korku filmi gibi

  Sabaha karşı büyük gürültü ve hızla gelen çamur seli, bungalovları, karavanları, ağaçları söküp attı, otomobilleri oyuncak gibi sürükleyip götürdü. Eğlenmek ve dinlenmek için kampinge gelenler, korku filmlerini andıran kábus görüntüler yaşadı. Kamp alanı tamamen çamur altında kaldı.

  Umutsuz arayışlar

  Selde en az 12 kişi öldü, 5 kişi ise kayıp. 44 kişinin hastaneye kaldırıldığı kampta, sakatlar ve bakıcılarıyla birlikte toplam 75 kişinin bulunduğu öğrenildi. İtfaiye ve polis bölgedeki çalışmalarını sürdürürken, kayıpların canlı bulunma ihtimalinin çok az olduğu bildiriliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı