Gündem Haberleri

  Kameralı kontrol

  Hürriyet Haber
  24.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kepez Belediyesi işlerin yavaş gittiği söylentilerini önlemek için tüm birimlere gizli kamera yerleştirdi.

  ANTALYA'da özel ve kamu kuruluşlarında ilklere imza atılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Kepez Blediyesi'nde işlerin yavaş gitmesinden dert yanan vatandaşların bu şikayetleri dikkate alındı ve tüm birimlere gizli kamera yerleştirildi. 15 milyar lira harcanarak gerçekleştirilen sistemde 24 odaya kamera monte edildi. İki başkan yardımcısının odasına da kamera konuldu. Sistemde sesler de dinleniyor.

  YAKINMALAR AZALDI

  Kapalı devre video sistemi ile çalışan kameralar Belediye Başkanı Mehmet Atay'ın makamındaki büyük ekran bir televizyondan izlemeye alındı. Başkan Atay, en çok Encümen odası, özel kalem, personel, hesap işleri, harita-emlak, numarataj, yazıişleri ve imar dairesindeki görüntüleri izlediğini söyledi. Başkan Atay, sistemin çalışmaya başlaması ile işlerin daha hızlı yürüdüğünü ve yakınmaların azaldığını belirtti.

  MANTALİTE DEĞİŞECEK

  Kamu kurumlarının iş üretmek ve vatandaşa güler yüzle davranmak zorunda olduklarını belirten Kepez Belediye Başkanı, ‘‘Bundan sonra (Neden geldin, seninle mi uğraşacağım?) mantığı yok. Vatandaş bekletilmemeli, azarlanmamalı’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı