Gündem Haberleri

  Kamera hırsızları, güvenlik kamerasında

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  11.07.2007 - 15:44 | Son Güncelleme:

  ADANA'da, 2 kez güvenlik kamerası çalınan mağaza sahibi, taktırdığı gizli kamera sayesinde hırsızları görüntülemeyi başardı.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

  Kenan Evren Bulvarı'nda Orhan ve Medine Gül çiftinin işlettiği ‘Çocukistan Mağazası’nın güvenlik kameralarından 2'si 1 ay önce çalındı. Son 1 yılda 4 kez hırsızların girdiği mağazanın sahibi Orhan Gül, bu kez kullandıkları güvenlik sistemine ek olarak ikinci sistem kurdurdu. Yeni yaptırdıkları güvenlik sisteminin kameralarını öncekinden farklı olarak görünmeyecek yerlere yerleştirdi.

  Hırsızlar dün gece yeniden mağazara girdi. Herkesin gördüğü noktada bulunan 2 güvenlik kamerasını çalan hırsızlar bu kez, yeni kurulan ve fark edilmeyen kameraları tarafından görüntülendi. Sabah işyerine geldiğinde güvenlik kamerasını izleyip hırsızlık olayının kaydedildiğini fark eden Gül çifti, durumu polise bildirdi. 15 yaşlarındaki 2 çocuğun işyerindeki güvenlik kamerasını çalarken kaydedilen görüntüyü alan polis, soruşturma başlattı.

  Medine Gül ise, “Bugüne kadar işlerimizde bir çok kez hırsızlık meydana geldi. Onlardan kurtuluş olmadığını anlayınca çareyi görünmeyecek yerlere de kamera yerleştirmede bulduk. Bu sabah sistemi kontrol ettiğimde 2 kameranın çalındığını tespit ettim. Mağaza önüne gelen 13- 16 yaşlarında 2 çocuk, önce mağazanın etrafında bir süre geziniyor. Daha sonra kameralara yöneliyorlar. Yüksekte olduğu için ulaşamayacaklarını anlayınca da teşhir tezgahlarını itekleyerek kameraların altına sürüklüyorlar. Sonra tezgahın üzerine çıkıp, kamerayı yerinden söküyor” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı