Gündem Haberleri

  Kamer Genç'ten fenerli basın toplantısı

  A.A
  17.10.2011 - 15:46 | Son Güncelleme:

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Deniz Feneri soruşturmasıyla ilgili Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin istifa edinceye kadar yanında fener taşıyacağını söyledi. TBMM'de düzenlediği basın toplantısına fener getiren Genç, “Getirdiğim fener kirli. Türkiye'de iki tane fener kirlettiler. Biri Deniz Feneri, diğeri Fenerbahçe” dedi.

  “Vatandaşların kutsal din duyguları istismar edilerek, insancıl duyguları kirletilerek, toplanan paraların yandaşlara dağıtıldığını” iddia eden Genç, bu konuda açılan Deniz Feneri soruşturmada hakim ve savcıların baskı altına alındığını, davanın içeriğinin değiştirildiğini öne sürdü.

  Genç, “Herhalde bunları tahliye edecekler. Bunu protesto etmek için fener aldım. Hem grup hem Genel Kurulda taşıyacağım, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin istifa edinceye kadar” diye konuştu.

  Savcıların, Haziran seçimlerinden önce Deniz Feneri üzerinde hiçbir işlem yapmadığını, bunun AK Parti iktidarının önlemesiyle olduğunu ileri süren Genç, “Zekeriya Karaman'ın oğlu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu bacanak. Erdoğan'ın hazmedemediği, 'Nasıl olur yargı benim emrimde olsun da benim oğlumun bacanağının babası içeri girsin...' Bu Hükümet, Zekeriya Karaman'ın kurtulması

  için her türlü yola başvuracaktır. Ne yapıp edip bunları tahliye edecekler. Ederlerse, tamamen yargının yok olduğu anlamına gelir. Bunlar örtbas etmesinler diye feneri, çarşıda buldum getirdim” dedi.

  Genç, 10 soru önergesinin, TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından reddedildiğini, bunun “facia” olduğunu öne sürerek, “Biz Hükümet'in icraatlarını kime, nasıl soracağız?” diye konuştu.

  AK Parti'nin, 24. Dönem'deki taktiğinin “TBMM'nin kapısına kilit vurmak” olduğunu iddia eden Genç, “Söz taleplerimiz verilmiyor, soru önergelerimiz geri geliyor. Biz ne yapalım, Meclis'te yatalım mı yasama faaliyetlerinde nasıl bulunacağız?” sorusunu yöneltti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı