Gündem Haberleri

  Kamer Genç: Şahin istifa etmeli

  A.A
  05.05.2010 - 14:42 | Son Güncelleme:

  Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, “Mehmet Ali Şahin, bu Meclisi yönetemez. Bizi kaba kuvvet kullanmaya zorluyor, çok taraflı hareket ediyor. İç tüzükten kaynaklanan haklarımızı vermiyor” dedi.

  Genç, düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in, yönetimde taraflı bir tutum sergilediğini öne sürdü.

  Şahin'in genel kurul toplantısında kendisine yönelik olarak, “kafayı çekmiş, gelmiş” dediğini iddia eden Genç, “Kendisine bunu hatırlattığımda, 'tutanaklara bakılması gerektiğini' söyledi. Daha sonra bu ifadelerin tutanaklarda bulunmadığı bildirildi. Bunu kendisi zabıtlardan çıkarmış. İftira atıyor ve tutanaklarda tahrifat yapıyor” dedi.

  Şahin'in istifa etmesi gerektiğini savunan Genç, şunları söyledi:
  “Dünkü oylamada gördük. Şüphelendikleri milletvekillerine adeta açık oy kullandırdılar. Hayati Yazıcı, milletvekillerinin başında durdu. Bunun nedeni, Şahin'in Meclis'i adil yönetmemesi. Şahin, gizlilik ilkesine uymuyor. Böyle bir olay TBMM tarihinde görülmemiştir bugüne kadar. Milletvekilleri baskı altında. Söz hakkımız bile verilmiyor. Milletvekillerinin katkıda bulunamadığı bir anayasa değişikliği düşünülebilir mi?
  Mehmet Ali Şahin, bu Meclisi yönetemez. Bizi kaba kuvvet kullanmaya zorluyor, çok taraflı hareket ediyor. İç tüzükten kaynaklanan haklarımızı vermiyor. Hem kendisi hem de kendi yandaş milletvekilleri bize hakaret ediyor. Buna rağmen söz hakkı vermiyor. Böyle bir çıkmaz, çaresizlik içindeyiz. Şahin'in bu tavrı böyle devam ederse hakkımızı arayacak yollara başvuracağız.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı