Gündem Haberleri

  Kalın: 15 Temmuz için bir haftalık anma planlanıyor

  Hürriyet Haber
  14.06.2017 - 16:14 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 15 Temmuz ile ilgili olarak 10-16 Temmuz tarihleri arasında, bir haftalık anmanın planlandığını açıkladı

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basın toplantısı düzenledi. Kalın, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasından yaşanan krize ilişkin, "Burada Suudi Arabistan'ın çok özel bir yerinin olduğunu ifade etmeliyim. Suudi Arabistan bölgenin hem akil devleti hem abisi sıfatıyla en önemli aktör olarak bu krizi çözebilecek imkan ve kabiliyetlere sahiptir." dedi.

  KUZEY IRAK BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU

  IKBY'nin bağımsızlık referandumu kararıyla ilgili Kalın, şunları söyledi:

  "Iraklı Kürt yetkililer ve Bağdat'taki yetkililerle bu konuyu görüşüyoruz. Öncelikli amacımız, müzakere yoluyla bu hatadan dönülmesi. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. Onlarla oturup konuşmadan bizim böyle bir hemen yaptırım, sınır kapısını kapatma gibi bir tavır içine girmemiz söz konusu değil."

  15 TEMMUZ İÇİN BİR HAFTALIK ANMA FAALİYETLERİ

  Kalın, "15 Temmuz'un sene-i devriyesi yaklaşıyor. 15 Temmuz ile ilgili bir takım anma faaliyetleri planlanmaktadır. Bir hafta boyunca yapılması planlanıyor. 10-16 Temmuz tarihleri arasında. Bu konu ile ilgili yurt dışında da çalışmalar yapılacak. İstanbul ve Ankara anıtlar yapılmakta, açılış da Cumhurbaşkanımızın teşrifi ile gerçekleştirilecek." diye konuştu.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı