Gündem Haberleri

  Kalıcı konut kurasına erteleme

  Hürriyet Haber
  30.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmara depreminde altyapısı çöken, çok sayıda binanın yıkılıp, binlerce kişinin hayatını kaybettiği Sakarya'ya, 900 milyar lira ödenek çıkarıldığı öğrenildi.

  Hükümetin çıkardığı ve İl Özelİdare Müdürlüğü bütçesine aktarılan ödenekten, en büyük payı 400 milyar lira Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü alacak. Söz konusu pay, su deposu, köy konağı ve cami minarelerinin onarımı için kullanılacak. Ödenekten, diğer müdürlüklere ayrılan pay ve bu payların kullanılacağı projeler ise şöyle:

  ''Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 140 milyar lirayla köylere spor tesisleri yapacak. Sakarya Üniversitesi 100 milyar lirayla Geyve Meslek Yüksekokulu inşaatını tamamlayacak. Milli Eğitim Müdürlüğü 80 milyar liralık payla okullara bilgisayar alacak. Çevre Müdürlüğü 80 milyar lirayla çevre düzenlemesi yapıp, köylere çocuk parkları projesini hayata geçirecek. Kültür Müdürlüğü 50 milyar liralık payla eski defterdarlık binasını sanat galerisine dönüştürecek. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 30 milyar lirayla yurtların onarımını gerçekleştirilecek. Orman Müdürlüğü de 20 milyar liralık payla Kırca ve Soğucak yaylarına tribün yaptıracak.''


  Sakarya'ya hayata dönüş ödeneği
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı