Gündem Haberleri

  Kalbi 3 kez durdu, yaşama döndürüldü

  KAYSERİ, (DHA)
  25.08.2009 - 11:05 | Son Güncelleme:

  Kayseri'de özel bir hastanede ameliyathane personeli olarak çalışan 24 yaşındaki İlker Çardak, işyerinde aniden başlayan göğüs ağrısı sonrası fenalaşınca Acıbadem Hastanesine getirildi. 3 kez kalbi duran Çardak yapılan müdahalelerle yaşama döndürüldü.

  Kalbi duran evli ve 1 çocuk babası İlker Çardak, Acıbadem Kayseri Hastanesi'nde tedavisi yapılırken kalp krizi teşhisi konuldu. Bunun üzerine hastaya acilen koroner anjiografi yapıldı. Hastanın tıkalı damarlarını açmak için önce balon tekniği denendi. Daha sonra kalbi 2 kez daha duran İlker Çardak, hemen ameliyata alındı.

  Op.Dr. Mesut Özcan, “Hastanın acil servis ekibi tarafından kalbinin çalıştırılması ardından, durumunun en hızlı ve doğru şekilde belirlenmesi, gerekli müdahalenin çok hızlı yapılabilmesi, bu tip vakada çok önemliydi. Ameliyatta hastamıza 3'lü by- pass yapıldı. Yoğun bakım takibinde sağlık sorunu yaşamayan İlker Çardak, 10 gün sonra sağlığına kavuştu ve taburcu edildi” diye konuştu.

  Başından geçenlere hâlâ inanamadığını, sağlık durumunun iyi olduğunu belirten İlker Çardak, rahatsızlandığı güne kadar hiçbir şikayeti olmadığını, 3 kez kalbinin durması ardından bu zor cerrahi müdahaleyle sağlığına yeniden kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı