Gündem Haberleri

  Kalabalık polisi görünce eylemden vazgeçtiler

  Ali LEYLAK- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  14.05.2010 - 16:37 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’da, çift yönlü İpekyol Caddesi'nin bulunduğu kavşağın kapatılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri yolu trafiğe kapatmak istedi. Eylem için toplanan yaklaşık 30 kişi, karşılarında panzer ve zırhlı araçlarıyla birlikte gaz bombalı 150 polisi görünce eylemden vazgeçti.

  Şanlıurfa- Gaziantep Karayolunu geçtiği, Bahçelievler ile İpekyolu Mahallelerini birbirine bağlayan kavşağın, İl Trafik Komisyonu tarafından kapatılmasına tepki gösteren yaklaşık 30 kişilik grup, cadde üzerine gelerek yolu kapatmak istedi. Mahalle sakinleri tarafından yolun kapatılacağının ihbarını alan Emniyet Müdürlüğü panzer, tazyikli su sıkan zırhlı araçlarıyla birlikte, gaz bombalı 150 kişilik çevik kuvvet ekibini, söz konusu her iki mahallenin girişi ve çıkışlarına sevk etti. Eylem yapmaya gelen mahalle sakinleri karşılarında polis ordusunu görünce önce İpekyol Mahalle Muhtarı Zeynel Tavas, polislerle bir süre görüştü. Polis Muhtar Tavas, daha sonra toplanan mahalle sakinlerini sakinleştirerek yolun kenarında gazetecilere açıklamada bulundu.

  CADDE’YE BERLİN DUVARI ÇEKİLDİ

  İpekyolu Mahalle Muhtarı Zeynel Tavas, Şanlıurfa Belediyesi'nin bölgeye Berlin duvarı gibi duvar çektiğini savunarak şunları söyledi:
  “Mahalle sakinleri olarak Belediye’ye dava açacağız. Sorunumuz çözülmediği takdirde ikinci kez yolu tam trafiğe kapatacağız. Belediye Başkanı’nın sesimizi duymasını istiyoruz. Mahallemize hizmet yapacağına, gelip yolumuzu kapatıyor. Hizmet için müdürleri arıyorum, bize hizmetin yeterli olduğunu söylüyorlar. Kimse sorunlarımızı çözmüyor. Pazartesi günü Valimizden randevu alacağız. Valimiz de sorunumuzu çözmezse yolu kapatacağız. Dün burada 16 yaşında bir çocuk trafik kazasında öldü.”

  Açıklama sırasında belediye işçilerinin, kapatılan orta refüje toprak doldurması dikkat çekti. Polisin yoğun güvenlik önlemi karşışında eyleminden vazgeçen mahalle sakinleri, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı