GeriGündem Kahve lekesi nasıl çıkar? Halıdan kahve lekesi temizleme
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kahve lekesi nasıl çıkar? Halıdan kahve lekesi temizleme

Kahve lekesi nasıl çıkar? Halıdan kahve lekesi temizleme

Kahve lekesinin nasıl çıktığı en çok merak edilen konuların başında geliyor. ‘Kahve lekesi nasıl çıkar?' ve 'Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar?' gibi sorularına internetten yanıt bulmaya çalışan vatandaşlar, bulaştığı yerden oldukça zor çıkmasıyla bilinen inatçı kahve lekelerini çıkarmak için basit ve etkili yöntemleri araştırıyor. Peki, kahve lekesi nasıl çıkar? Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar?

Günlük hayatta en çok tükettiğimiz içeceklerden kahve, bir yere döküldüğü durumda can sıkıcı lekelere sebebiyet verebiliyor. Özellikle halı ya da kıyafete döküldüğü zaman oldukça moral bozucu olan kahve lekelerini çıkarmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Birkaç yöntemle severek tüketilen kahve lekelerinden kurtulabilirsiniz. İşte, kahve lekelerini çıkarmanız için birkaç küçük öneri...

HALIDAN KAHVE LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Ani bir kaza sonucu oluşan halıdaki kahve lekesini çıkarmak için öncelikle, hızlı bir şekilde kağıt havluyla halıdaki fazla kahveyi alın. Böylece halıya dökülen kahve daha derinlere işlemez. Halıdan kahve lekesi çıkarmanın ise birçok yöntemi bulunmaktadır.

Lekeyi çıkartmak için ağartıcı özelliği olmayan çamaşır deterjanı kullanılmalıdır. Halının üzerini biraz ıslatın. Daha sonra çamaşır deterjanını lekenin üzerine dökün. 30 saniye bu şekilde bekletin, ıslak bez ile lekenin olduğunu temizleyin. Ardından su yardımı ile lekeyi tampon yaparak durulayın. Diğer bir yöntem ise, temiz bir kabın içine yarım limon sıkın ve yarım çay bardağı bulaşık deterjanı ekleyin. Bu karşımı sünger yardımıyla lekenin olduğu alana leke çıkana kadar uygulayın. Leke kaybolduktan sonra temiz suyla alanı durulayın.

KIYAFETTEN KAHVE LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Kıyafetlerinizden kahve lekesini çıkartmak için temiz bir kap suya biraz sirke ekleyip, karıştırın. Sünger yardımıyla karışımı lekenin üzerine uygulayın. Leke kaybolduktan sonra kıyafetinizi çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle