GeriGündem Kahramanmaraş'ta terör örgütü üyesi 3 kişi yakalan
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kahramanmaraş'ta terör örgütü üyesi 3 kişi yakalan

Kahramanmaraş'ta, terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, terör örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle aranan ve 1994-1999 yılları arasında çok sayıda silahlı eyleme karıştıkları tespit edilen 2'si kızkardeş 3 kişinin yakalandığı bildirildi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde yasadışı terör örgütlerinin ülkedeki huzur ve asayiş ortamını bozmaya yönelik özellikle kent merkezlerindeki uzantıları vasıtasıyla çeşitli hazırlıklar yürüttüklerinin gözlendiğini belirtti.

Çelikbilek, il merkezinde düzenlenen operasyonla, terör örgütü içerisinde çok sayıda silahlı eylem ve faaliyetlerde bulundukları gerekçesiyle mahkeme kararıyla aranan Hatice A. (32) ile kız kardeşi Necla A. (28) ile zanlılara yardım ve yataklık eden Okan P'nin yakalanarak, gözaltına alındığını bildirdi.

Çelikbilek, yakalanan iki kızkardeşin terör örgütü içerisinde 13 ayrı olaya karıştıklarının tespit edildiğini, zanlıların beyanlarına göre olayların aydınlatıldığını ifade etti.

Yetkililer, zanlıların alınan ifadeleri doğrultusunda, 1994 ile 1999 yılları arasında; silahlı saldırı, taciz, yol mayınlama, 2 asker ile bir köy koruyucusunun şehit edilmesi, 1997 yılında ise Irak'ın kuzeyinden dönen güvenlik kuvvetlerine karşı pusu kurma ve silahlı çatışma eylemlerine karıştıklarının tespit edildiğini kaydettiler.

Gözaltına alınan zanlıların, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceklerini bildirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle