Gündem Haberleri

  Kahramanmaraş'ta seçim sonuçlarına itiraz etti

  Hürriyet Haber
  24.07.2007 - 13:54 | Son Güncelleme:

  AKP Kahramanmaraş İl Başkanlığı, 5 ilçedeki seçim sonuçlarına itiraz etti.

  AK Parti İl Başkanı Atıf Şirikçi, yaptığı açıklamada, Pazarcık, Elbistan, Andırın, Türkoğlu ve Afşin ilçelerinde bazı sandıklarda tutanakların birleştirilmediğini ve parti görevlilerinin tespit ettiği rakamlarla sonuçların farklı çıktığını, bu nedenle ilçe seçim kurullarına itirazda bulunduklarını söyledi.

  Şirikçi, 8 milletvekili çıkaran Kahramanmaraş'ta 7. milletvekilliğini “yaklaşık 600 farkla CHP'ye kaptırdıklarını” belirterek itirazdan sonuç almaları halinde durumunun değişebileceğini belirtti.

  AK Parti Türkoğlu ilçe başkanı Ramazan Bozdoğan ise ilçede bazı sandıklarda oyların geçersiz sayılmasının millet iradesine ters düştüğünü, “Biz biliyoruz ki bazı köylerimizde AK Parti hanesinde evet mührü basılmasına rağmen yuvarlağın içine gelmediği nedeniyle geçersiz sayılmış oylar var. Aynı durumda olan yerlere ve sandıklara itirazımızı ettik” dedi.

  Bozdoğan, bu durumun kasıtlı olarak yapıldığını düşünmediklerini, ancak yanlışlığın düzeltilmesini istediklerini ifade etti.
  İl seçim kurulu yetkililerinden alınan bilgiye göre, itirazların ilçe seçim kurullarına yapıldığı, en kısa süre içinde itirazların değerlendirilerek, sonuçların açıklanacağı kaydedildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı