Gündem Haberleri

  Kahramanmaraş'ta kaybolan Rus gazeteci bulundu

  A.A.
  17.07.2012 - 20:50 | Son Güncelleme:

  Uluslararası Kafkas Kültür ve Sanat Festivali etkinliklerini takip etmek üzere Göksun ilçesine gelen ve kaybolduğu bildirilen Rus kadın gazeteci, jandarmanın arama çalışması sonucu bulundu.

  Kabartay Balkar Cumhuriyeti vatandaşı Rus Mapnahha Ayecobha'nın (45), kaybolduğu ihbarını alan jandarma ekipleri, gazeteciyi bulmak için çalışma başlattı.
  Ayecobha'nın, Kalesalyan köyünde misafir olarak kaldığı evde arama yapan ekipler, kadının eşyalarının evde olduğunu tespit etti. Köyün kırsal kesimlerinde de gazetecinin dizüstü bilgisayar ve pasaportuna ulaşıldı.

  Gazetecinin, Kahramanmaraş Jandarma Komutanlığı'ndan getirilen K9 köpeğiyle genişletilen arama sonunda Kalesalyan köyü ile Küçüksu köyü arasındaki arazide, ağaçların arasında bulunduğu bildirildi.

  Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince Göksun Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, aç kaldığı ve halsiz düştüğü için serum tedavisi uygulandığı ifade edilen Ayecobha, tedavisinin ardından cumhuriyet savcılığına sevk edildi.

  Kadın gazetecinin ifadesinde, ülkesine dönmemek için saklandığını söylediği öğrenildi.

  Rus gazeteci savcılıktaki işlemlerinin ardından talebi üzerine Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan tarafından makamında kabul edildi. Pehlivan, çevirmen aracılığıyla gazeteciden olay hakkında bilgi aldı.

  Ayecobha, ülkesine dönmek istemediği için kafileden ayrılarak kırsal alanda saklandığını ve yarın avukatıyla birlikte sığınma talebinde bulunacağını ifade etti.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı