Gündem Haberleri

  Kahramanmaraş'ta eğitime ara verildi

  A.A
  23.11.2009 - 18:23 | Son Güncelleme:

  Kahramanmaraş'ın Afşin, Göksun ve Çağlayancerit ilçelerinde eğitime 3,5 gün ara verildiği bildirildi.

  Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, ilçede domuz gribine karşı önlem amacıyla tüm okulların 3,5 gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.

  Arıcan, ilçe genelinde grip ile ilgili olarak özel ve resmi sağlık kuruluşlarına çok sayıda şikayet ulaşması ve ülke gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden domuz gribine karşı önlem amacıyla kararı aldıklarını belirterek, şunları söyledi: “İlçemizde özel sağlık ve resmi sağlık kuruluşlarına çok fazla sayıda grip ilgili şikayette bulunulması nedeniyle bölgemizde bulunan okullarımızda sağlık taraması yaptık. Devamsızlık yapan ve hastalık şikayeti olan öğrencilerimizin olduğunu gördük. Tedbir amaçlı perşembe günü öğleye kadar okulların tatil edilmesine karar verdik” dedi.
  Göksun Kaymakamı Cemallettin Demircioğlu da ilçede grip salgının sıklıkla görüldüğünü belirterek, ilk ve orta dereceli okulların 3,5 gün süreyle tatil edildiğini söyledi.

  Çağlayancerit İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ise H1N1 virüsüne karşı önlem amacıyla 24-30 Kasım arasında okulların tatil edilmesini kararlaştırdı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı