Gündem Haberleri

  Kahraman pilotlardan iyi haber

  İZMİR, (DHA)-
  05.01.2011 - 16:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR’deki Çiğli 2’nci Ana Jet Üssü Komutanlığı’ndan kalktıktan sonra Menemen İlçesi"ne bağlı Görece Köyü yakınlarında, ağaçlara da çarparak mandalina bahçesine gövde üzerine inen eğitim uçağından yaralı kurtarılan pilotların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

  Ege Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necil Kütükçüler, pilotlardan Teğmen Burak Sinan Yorulmaz’ın taburcu edileceğini, Pilot Yüzbaşı Sezai Demirel’in tedavisinin ise sürdüğünü söyledi.

  Eğitim uçuşu için Çiğli 2’inci Ana Jet Üssü’nden kalkan SF-260-D tipi iki askeri eğitim uçağından biri dün saat 13.40’da Menemen İlçesine bağlı Görece Köyü yakınlarında köyün üzerine düşmeye başladı. Öğretmen Pilot Yüzbaşı Sezai Demirel ve Teğmen Burak Sinan Yorulmaz, uçağın yönünü değiştirerek köyden uzaklaştırdı, mandalina bahçesine gövde üzerine indirmeyi başardı. Uçaktan köylüler tarafından kurtarıldıktan sonra önce ambulansa, ardından da helikoptere alınan yaralı pilotlar, Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedaviye alındı.

  TABURCU EDİLECEK

  Ege Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necil Kütükcüler, tedavileri devam eden pilotların sağlık durumlarıyla ilgili açıklama yaptı. Prof. Dr. Kütükcüler, omurgasında, göğüs ve sol kürek kemiğinde kırıklar bulunan Teğmen Burak Sinan Yorulmaz’ın, doktorların raporu doğrultusunda bugün akşam saatlerinde taburcu edileceğini söyledi. Kütükçüler, Yüzbaşı Sezai Demirel’le ilgili olarak ise "Omurgasının üç yerinde ve göğüs kemiğinde kırık bulunuyor. Akciğerinde de hava toplandı. Bu nedenle hastanedeki tedavisi devam edecek" dedi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı