Gündem Haberleri

  Kahraman köpek çocuk kurtardı

  Hürriyet Haber
  19.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'de ‘‘Sparky’’ adlı bir köpek, evde çıkan yangında alevler arasında kalan 9 yaşındaki kör, sağır ve dilsiz kızı kurtardı. Evin diğer elamanlarının da içerde kaldığını sanan ve tekrar alevler arasına dalan kahraman köpek yatak odasında ölü bulundu.

  Köpek deyip, geçmeyin... Onlar alilemizin bir ferdi, yaşamımızın bir parçası... Biz ise onların yaşamının vazgeçilmez bir parçası... Hem de hayatlarını feda edecek kadar...

  ABD'nin İndianapolis kentindete yaşayan bir ailenin Sparky adlı köpeği, evde çıkan yangında, ailenin 9 yaşındaki kör, sağır ve dilsiz kızını kurtarmayı başardı. Ancak, diğer aile fertlerine de yardım etmek isterken alevlerin arasına dalan kahraman köpek canından oldu.

  CAN VERDİ

  Yangının elektrik kontağından çıktığını bildiren itfaiye yetkilileri, köpeğin evin arka tarafındaki yatak odasında ölü bulunduğunu belirttiler.

  Sparky'nin, duman kokusunu duyar duymaz havlayarak evdekileri uyandırdığını kaydeden aile reisi Jim Alen, aklına ilk önce kör, sağır ve dilsiz kızları Mandy'yi kurtarmak geldiğini, fakat o sırada küçük oğulları Kevin düşerek başından yaralandığı için, önce onu dışarı çıkarmak mecburiyetinde kaldıklarını ifade etti.

  ÖZEL MEZAR

  O sırada Sparky'nin Mandy'nin odasına giderek onu uyandırdığını ve dışarı çıkmasına yardım ettiğini sözlerine ekleyen Jim Alen, köpeğin daha sonra, diğer aile fertlerinin içeride kaldığını sanarak onları da kurtarmak amacıyla alevler içindeki eve daldığını ve bir daha çıkamadığını anlattı.

  Alen Ailesi'nin fedakar Sparky için köpek mezarlığında özel bir mezar yaptıracağı bildiriliyor.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı