Gündem Haberleri

  Kağıthane'de yol çöktü, servis minibüsü içine düştü

  İSTANBUL (DHA)
  19.09.2015 - 08:13 | Son Güncelleme:

  Kağıthane'de bir bina inşaatı için açılan temelin bitişiğindeki sokakta çökme meydana geldi. Çökme sonucu sokak üzerinde park halinde bulunan bir servis aracı çukura düştü.

  Olay, Kağıthane, Gürsel Mahallesi, Yeşiltepe Sokak üzerinde meydana geldi. Bir bina inşaatı için açılan temelde eski bir binaya ait duvarın çökmesi sonucu bitişikteki sokağın asfalt yolunda saat 05.00 sıralarında çökme meydana geldi.

  Kağıthanede yol çöktü, servis minibüsü içine düştü

  Çökmenin etkisiyle sokak üzerinde park halinde bulunan 34 NJ 0797 plakalı bir servis aracı oluşan çukura düştü. O saatte çevredeki apartmanlarda oturan vatandaşlar duydukları gürültü üzerine uyanıp, durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi.

  Kağıthanede yol çöktü, servis minibüsü içine düştü

  Olay yerine gelen itfaiye ekipleri çevrede inceleme yaparken, polis ekipleri de çökmenin yaşandığı sokağı emniyet şeridi ile kapatıp, sokak üzerinde bulunan bir apartmanı güvenlik gerekçesiyle tahliye etti.


  Komşularının haber vermesi üzerine olay yerine gelen servis aracı sahibi Orhan Engin, “Gece 02.00 civarı işten geldim. Aracı park edip evime gittim. Sonra bu olay meydana geldi. Mahalle sakini bir arkadaşım haber verdi. Olay yerine geldiğimde aracım çukura düşmüştü. Su borusu patlamış. Durum fark edilmeyince de su zamanla toprak yolun içine birikmiş. Sonrasında çöküntü meydana gelmiş" şeklinde konuştu.

  Kağıthanede yol çöktü, servis minibüsü içine düştü

  6 SAAT SONRA ÇIKARILDI

  Servis minibüsü yaklaşık 6 saat süren çalışma sonucu çukurdan çıkarıldı. Sabah saatlerinden itibaren minibüsü kurtarmak için uğraşan Büyükşehir Belediyesi ve AKOM ekipleri minibüse zarar vermemek için büyük çaba gösterdi. Önce çevrede bulunan araçlar kaydırılarak olay yerinden uzaklaştırıldı. Daha sonra vinç yardımıyla minibüsün kurtarma çalışmalarına başlandı. Ekiplerin 6 saat süren çalışmalarının ardından minibüs çukurdan çıkarıldı.

  Minibüsün sahibi Refik Engin "Sabah geldiğimizde araç göçük içindeydi. Aracı göçüğün içinde bulduk. Çalışmalar 6 saat sürdü. Yapacak bir şey yok. Cana geleceğine malımıza geldi" dedi. Göçük ile ilgili belediye ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

  Etiketler: yol çöktü , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı