GeriGündem Kafasını kesip bahçe kapısına asmıştı! Şoke eden savunma...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kafasını kesip bahçe kapısına asmıştı! Şoke eden savunma...

Kafasını kesip bahçe kapısına asmıştı! Şoke eden savunma...

Mersin'de kendisini evlat edinen üvey annesini canavarca hisle öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan, cezai ehliyetinin bulunmadığını öne süren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Savunmasında "FBI ve CIA ajanıyım. Onlar adına limon hırsızlığı yaptım." ifadesini kullanan sanığın, cezai ehliyetinin tam olduğu belirlendi.

MERSİN'in Silifke ilçesinde, bıçaklayarak öldürdüğü üvey annesi Durdu Taş'ın (45) başını poşete koyup bahçe kapısına asan Çağatay Taş (24), 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapise mahkum edildi.

Olay, 5 Mayıs 2016'da ilçeye bağlı Say Mahallesi'nde meydana geldi. Şizofreni tedavisi gören ve o dönem 21 yaşında olan Çağatay Taş, kendisini evlatlık alan üvey annesi Durdu Taş'ı mutfak bıçağı ile öldürdü. Annesinin başını da bir poşete koyup evlerine 50 metre mesafedeki başka bir evin bahçe kapısına asan Çağatay Taş, yakalanıp tutuklandı ve katil zanlısı hakkında Silifke 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile dava açıldı.

Önceki duruşmalarda akıl sağlığının yerinde olmadığını öne sürerek, "Amerika Birleşik Devletleri'nde FBI-CIA ajanı olarak çalışıyorum" şeklinde ifadeler veren Taş, sağlık kurullarınca düzenlenen 'zanlının akıl sağlığı yerindedir' raporunun ardından bugün görülen karar duruşmasında, 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kafasını kesip bahçe kapısına asmıştı Şoke eden savunma...


Annesini öldürüp başını kapıya astı
Yorumları Göster
Yorumları Gizle