Gündem Haberleri

  Kadrolu tacirler

  Hürriyet Haber
  11.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege’de 62 kaçak mültecinin ölümüyle sonuçlanan facidan kurtulanlar, insan tacirlerinin ve onlara yardım eden kamu görevlilerinin isimlerini tek tek jandarmaya verdiler. Önümüzdeki günlerde 20’den fazla gözaltı bekleniyor.

  İZMİR Ahmetbeyli’de, birlikte umut yolculuğuna çıktıkları aile bireyleri ve arkadaşlarından çoğu çocuk onlanrca kişinin ölümüyle sarsılan kaçaklar, intikam almak için çok önemli itiraflarda bulunarak insan tacirlerini adlarını jandarmaya bildirdi. Bu bilgiler doğrultusunda isim isim şebeke elemanlarını, bağlantı kurulan kamu görevlilerini bile tespit eden jandarma, haklarında yurt dışına çıkış yasağı da aldırdığı 20’den fazla kişiyi gözaltına alması bekleniyor.

  Ölü sayısı 62 oldu

  İzmir, Menderes’te kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batmasının ardından kaybolan 2 aylık bebeğin cesedine ulaşıldı. Böylece faciadaki ölü sayısı 62’ye yükseldi. Faciadan sağ kurtulanlar arasında, ekonomik düzeyi yüksek, doktor ve Suriyeli askerlerin de bulunduğu anlaşıldı.

  FACİANIN hemen ardından kaçmaya çalıştıkları sırada yakalanan gemi kaptanı Burhan Yılmaz ve Mustafa Mucuk, işlemlerin ardından tutuklandı. Gözaltındaki Türk şüpheli H.Ç., Filistin uyruklu M.M. ve Suriye uyruklu S.İ. ile M.K.’nin de sorgularının devam ettiği yarın adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı