Gündem Haberleri

  Kadriye Beldesi Belediye Başkanı'nın makam odasına ateş edildi

  A.A
  30.01.2006 - 17:02 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Serik İlçesi'ne bağlı Kadriye Beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Kantoz'un makam odası ile binanın alt katındaki banka şubesine silahla ateş edildi.

  Alınan bilgiye göre, kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından dün gece Kadriye Belediye Başkanı Kantoz'un makam odası ve binanın altındaki banka şubesine silahla ateş açıldı. Daha sonra da zabıta kulübesi tonaj kontrol binasının camları kırıldı.

  Belediye Başkanı Kantoz, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı gerçekleştirenlerin kısa zamanda yakalanmasını istediğini söyledi.

  Zabıta kulübelerinin daha önce de birkaç kez kurşunlandığını ve içme suyu çalışmaları sırasında kiralık olarak kullanılan kepçenin yakıldığını belirten Kantoz, bu olayları jandarmaya aktardıklarını bildirdi.

  Yapılan saldırıların rahatsız edici olduğunu vurgulayan Kantoz, ”Makam odamın, bankanın kurşunlanıp, zabıta kulübesinin camlarının kırılması yakışık almıyor. Üç kez yapılan seçimlerin arkasından belediye başkanı oldum. Bir çekememezlik, kabullenememezlik almış başını gidiyor” dedi.

  Görevi süresince yaptığı bir işten yargılandığı veya ifade verdiği hiçbir konu olmadığına dikkati çeken Kantoz, “Tonaj kontrolü yaptığımızdan bu yana zaman zaman şikayetler olmuştur. Biz bu görevi de kanun çerçevesinde yapıyoruz. Bunları, siyasi kabullenememezlik olarak görüyorum” diye konuştu.

  Olayın jandarma tarafından çok yönlü araştırıldığı bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı