GeriGündem Kadir Topbaş su kesintisini durdurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  165
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadir Topbaş su kesintisini durdurdu

Kadir Topbaş su kesintisini durdurdu
refid:27615983 ilişkili resim dosyası

İSKİ’nin sabah açıkladığı ve büyük tepkilere yol açan İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki 4 günlük su kesintisi İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla durdu.

İstanbul’un Anadolu yakasında pazartesi sabahı 4 günlük su kesintisi yaşanacağı haberi açıklanır açıklanmaz hürriyet.com.tr haberi birinci manşetten duyurdu.

Kadir Topbaş su kesintisini durdurdu


Hürriyet Dünyası, aynı anda okurlarına ayrıca SMS uyarısı yollayıp, sosyal medya hesapları üzerinden de haberi paylaştı. Ardından ‘kesinti haberi’ gündemin 1 numarası oldu. Sabah saatlerinde İstanbul’daki radyolar ve TV kanalları da bu haberi Hürriyet’in paylaşımları ile duyurmaya başladı.

Twitter ve Facebook’taki tepki çığ gibi büyüdü. hürriyet.com.tr bu tepkilere de geniş yer verdi, ‘Millet kuyrukluyıldıza uydu gönderdi biz 4 gün duş alamayacağız’ yorumları sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Tüm bu tepkiler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi kararı yeniden gözden geçirmek zorunda kaldı. Başkan Kadir Topbaş, ‘sürekli kesinti gerektirmeyen bir uygulama’ yapılması için talimat verdi..

Kadir Topbaş su kesintisini durdurdu


TOPBAŞ'IN TALİMATIYLA DURDURULDU


Kadir Topbaş su kesintisini durdurdu
İSKİ'nin açıkladığı ve İstanbul'un Anadolu Yakası'nda 4 gün su kesintisine yol açacağı belirtilen Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisleri Trafo Merkezi'ndeki çalışma İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla durduruldu.

İBB'den yapılan açıklamada "Başkan Topbaş, sözkonusu çalışmanın su kesintisine mahal verilmeden yapılması amacıyla yeniden planlanması için İSKİ Genel Müdürlüğü'ne talimat verdi. Çalışmanın nasıl ve ne zaman yapılacağı İSKİ tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak" denildi.

İSKİ'den sabah saatlerinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

24 Kasım Pazartesi saat 09:00 ila 28 Kasım 2014 Cuma günü 03:00 saatleri arasında aşağıda belirtilen bölgelere aralıksız su verilemeyecektir.

Çalışma sebebiyle aralıksız su alamayacak bölgeler şöyle belirtilmişti:

Maltepe, Kartal , Pendik, Tuzla, Ataşehir, Adalar, Kadıköy, Sancaktepe, Çekmeköy, Ümraniye, Beykoz ve Üsküdar İlçeleri

Kadir Topbaş su kesintisini durdurdu SU KESİNTİSİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Kadir Topbaş su kesintisini durdurdu 4 GÜNLÜK SU KESİNTİSİNİN FATURASI KABARIK OLACAK

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle