Gündem Haberleri

  ‘Kadir’i göz göre göre kör ettiler’

  Hümeyra PARDELİ-Zafer KUMRU/DHA
  21.12.2014 - 03:53 | Son Güncelleme:

  6 yaşındaki Kadir, okulda dışarıya doğru açılan sınıf kapısının kolunun çarpması sonucu gözünden oldu. Ailesi, hem okuldan hem de Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarından şikâyetçi.

  ERZURUM Palandöken’de 10 Ekim’de Alparslan İlkokulu 1’inci sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Gani Kadir Kastalmiş’in gözüne deprem yönetmeliği nedeniyle dışarıya doğru tasarlanan sınıf kapısının kolu çarptı. İddiaya göre, okul yöneticileri olayı aileye 1.5 saat sonra haber verdi. Okula gelen baba Muammer Kastalmiş (39), gözü kan içindeki oğlunu Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Babanın iddiasına göre, gözüne damla damlatılıp Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen çocuk, hastaneye olaydan 4 gün sonra yatırıldı. Ancak geç kalındığı için sağ gözü görme yeteneğini kaybetti. Kastalmiş, yaşananların ardından okul yönetimi ve sınıf öğretmeninden şikâyetçi oldu.

  ‘İHMALİMİZ YOK’

  Ailenin avukatı da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlığı Bakanlığı hakkında Bölge İdare Mahkemesi’ne maddi, manevi tazminat davası açacaklarını açıkladı. Okul yöneticileri ihmallerinin olmadığını savundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı