GeriGündem Kadir Aydemir / Soğuk Yazgı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadir Aydemir / Soğuk Yazgı

Kadir Aydemir / Soğuk Yazgı
refid:25742131 ilişkili resim dosyası

Kadir Aydemir'in yeni şiir kitabı "Soğuk Yazgı", şairin 75 yeni şiirini içinde barındırıyor.

Usta tasarımcı Savaş Çekiç'in desenlediği kitap "Aşk İzleri", "Uzaklar" ve "Haikular" adlı üç bölüme ayrılmış.

Aydemir, yaratıcısı olduğu Yitik Ülke Yayınları için "80'lerde Çocuk Olmak", "90'lar Kitabı", "Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı" ve "Mutsuz Aşk Vardır" gibi kitapları projelendirip yayına hazırlamış, "Sessizliğin Bekçisi", "Dikenler Sarayı" ve Rüzgârla Saklı" adlı şiir kitaplarını yazmıştı. Yazarın "Aşksız Gölgeler" ve "Sonsuz Unutuş" adlı iki de kısa öykü kitabı bulunmakta. "Soğuk Yazgı" şiir okurları için özel bir öneri. Şairin yazdığı yeni haiku şiirleri de bu kitapta yer almakta.


Kadir Aydemir 1977’de İstanbul’da doğdu. 2000 yılından bugüne internet ortamındaki ilk edebiyat dergilerinden biri olan yitikulke.com adresli “Yitik Ülke”nin ve yayın hayatına 2006’da başlayan dinamik yayınevi “Yitik Ülke Yayınları”nın da kurucusu ve editörü.

Yazdığı şiir ve öyküler birçok dile çevrilen yazarın “Aşksız Gölgeler” adlı öykü kitabı geçen sene Almancaya çevrilerek “Lieblose Schatten” adıyla Binooki Verlag tarafından Almanya’da yayımlanmıştı. Cumhuriyet gazetesinde çalışan Kadir Aydemir, sosyal medya üzerinde geniş yankı uyandıran yaratıcı kitap projeleri hazırlıyor. “Soğuk Yazgı”, şairin yayımlanan dördüncü şiir kitabı. Hard-cover baskıyla sınırlı sayıda üretilen bu özel kitabın tasarımı ve şiirlere eşlik eden desenleri usta tasarımcı Savaş Çekiç’e ait.

Oysa hayat
ve yazgıydı şiir
Geniş hazırlığım gelen ölüme

Tek silahım var:
Sözcükler sözcükler sözcükler!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle