Gündem Haberleri

  Kadınlardan kaçtı

  Hürriyet Haber
  14.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP'li kadınlar, su ve İETT zamlarını geri aldırmak için topladıkları 5 bin imzalı dilekçeyi Belediye Sarayı'nda Başkan Tayyip Erdoğan'a vermek istedi. CHP'li kadınlar özel kalemde beklerken, Erdoğan diğer kapıdan çıkıp camiye gitti.

  Yerel seçim öncesi, dönemin Belediye Başkanı Nurettin Sözen tarafından içmesuyuna yapılan zammın geri alınması için imza kampanyası düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan, 4 yıl sonra benzer bir kampanya ile karşılaştı.

  Son aylarda su ve İETT ücretlerine yapılan zamların geri alınması için CHP Fatih İlçesi Kadın Kolu Başkanlığı tarafından düzenlenen imza kampanyasında yaklaşık 5 bin imza toplandı. Dün Belediye Sarayı'na gelen CHP üyeleri, dilekçeyi, Başkan Tayyip Erdoğan'a vermek istediler. CHP'liler, Başkan ile görüşmek için Özel Kalem bölümünde beklerken, diğer kapıdan çıkan Erdoğan, cuma namazını kılmak için Süleymaniye Camii'ne gitti. Erdoğan'ın camiye gittiğini öğrenen kadınlar, dönüşünü beklemeden Belediye'den ayrıldılar.

  CHP'li kadınların kendisi ile görüşme talebinde bulunduklarından haberi olmadığını söyleyen Erdoğan, imza kampanyasının siyasi amaçlı olduğunu da ileri sürdü. Tüm sivil toplum örgütlerinin görüşme taleplerini kabul ettiğini öne süren Erdoğan, ‘‘Yaptığımız zamlar, merkezi yönetimin yapmış olduğu acımasız zamlardan kaynaklanan bir zam mecburiyetidir. Göreve gelirken suyu maliyetinden konutlara satacağız vaadinde bulundum ve şu anda biz suyu konutlara maliyetinin altında satıyoruz. Sadece sanayi kuruluşlarına maliyetinin üzerinde veriyoruz’’ dedi.

  Başkan Erdoğan, ‘‘Bu konuda siz de bir kampanya düzenlemiştiniz’’ sorusunu, ‘‘O zaman yapılan zam yüzde yüzlerin üzerindeydi’’ diye yanıtladı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı