Gündem Haberleri

  Kadınlar teknesinden Ege'ye döviz yağdı

  Hürriyet Haber
  31.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yolcularının tamamı kadın olan Clup Med-2 gemisi, Kuşadası'na bereket getirdi. 400 Amerikalı kadın, 10 saatte 500 bin dolar bıraktı. Kadınlar teknesinin ‘‘çiftler’’i, el ele dolaştı.

  Turizm'de durgunluk, yerini giderek hareketli günlere bırakırken, Kuşadası, Amerika'dan gelen 400 kişilik kadın grubuna ev sahipliği yaptı. Özellikle deri kıyafetlere büyük ilgi gösteren kadın turistler, 10 saatte 500 bin dolar döviz bıraktı. Kadın turistlerin sürekli çiftler halinde el ele dolaşması dikkat çekti.

  ABD'nin Florida eyaletinden uçakla Atina'ya gelen 400 kadın, Pire Limanı'ndan Clup Med-2 Gemisi'yle Ege turuna çıktı. Adalara uğradıktan sonra önceki gün Kuşadası Limanı'na gelen ABD'li kadın turistler, Selçuk ve Meryemana'da tarihi mekanları gezdi, Kuşadası Çarşısı'na akın etti.

  Uzun zamandır durgunluk yaşayan Kuşadası esnafı, 400 turistin akınıyla şaşırdı. Halı, deri kıyafet, mücevher satın alan turistler, daha sonra gemiyle İstanbul'a hareket etti. İstanbul'da da dört gün kaldıktan sonra uçakla Florida'ya döneceği belirtilen ABD'li turistlerin sürekli çiftler halinde ve el ele dolaşması ise dikkat çekti. Gemi turunun lezbiyen çiftler için özel düzenlendiği öne sürüldü.

  El ele dolaştılar

  Clup Med-2 Gemisi Acentesi Levanta Mar Müdürü Özer Esenkaya, kadın turistlerin el ele dolaşması konusunda şunları söyledi: ‘‘Kuşadası çevresiyle birlikte dünya kenti. Turistlerin cinsel tercihleri bizi ilgilendirmiyor. Ayrıca aykırı görünen bu turistler, diğerlerine göre daha fazla döviz bırakıyor.’’  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı