Gündem Haberleri

  Kadınlar kuyumcuyu soydu

  Hasan KIRMIZITAŞ/ŞANLIURFA, (DHA)
  19.11.2009 - 17:02 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA'da, bir kuyumcuya giren 3 kadın, kuyumcuyu oyalayıp tezgahta duran 1500 liralık altın gerdanlığı çaldıktan sonra ortadan kayboldu. 3 kadının hırsızlığı, işyerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

  Olay, geçen salı günü Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde meydana geldi. 50 yaşındaki Mehmet Faruk Süzen'e ait kuyumcuya gelen başörtülü 3 kadın, altın yüzük, bilezik ve takılara bakıp, fiyatlarını sorduktan sonra hiçbirşey satın almadan işyerinden ayrıldı. Kadınların ayrılmasının ardından vitrini düzenleyen Süzen, kadınların baktığı 1500 lira değerindeki bir gerdanlığın eksik olduğunu belirledi.

  Bunun üzerine güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye başlayan Süzen, eksik olan gerdanlığın kısa süre önce işyerine gelen ve bir şey satın almadan ayrılan 3 kadın tarafından çalındığını gördü. Bunun üzerine polisi arayan Süzen'in şikayeti üzerine, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alan polis, kadınların yakalanması için çalışma başlattı.

  Güvenlik kamerası kayıtlarında, kuyumcuya gelen başörtülü kadınlar, Süzen'den vitrinde gördükleri yüzük ve bilezikleri göstermesini istiyor. Yaklaşık 10 dakika kaldıkları kuyumcu dükkanında farklı takılar isteyen kadınlar, baktıkları ve tezgah üzerinde duran bir gerdanlığı Süzen'in dalgınlığından yararlanarak el çabukluğu ile çantalarına koyuyor.

  Hiç şüphelenmediği kadınlar tarafından soyulduğunu anlayınca şoke olduğunu söyleyen kuyumcu Mehmet Faruk Süzen, “Kadınlar müşteri gibi buraya geldi. Doğu şivesiyle konuşuyorlardı. Gerdanlığın eksikliğini fark edince görüntüleri izledim ve kadınlar tarafından çalındığını görüp, polise şikayetçi oldum” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı