Gündem Haberleri

  Kadınlar kahvesi

  Hürriyet Haber
  02.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Bu kahveye erkek de giremiyor, erkekle de girilemiyor. Yalnızca kadınlar çocuklarıyla girebiliyor. Büyük ilgi gören ‘‘Tebessüm Kıraathanesi’’nde hanımlar, tavla, satranç, okey oynayıp kitap okuyorlar, istedikleri gibi de sohbet ediyorlar.

  Adana'da ilk kez bir kadın işletmeci tarafından açılan ‘‘Tebessüm Kıraathanesi’’ yoğun ilgi görüyor. Mahfesığmaz Mahallesi Turgut Özal Bulvarı 82'nci Sokak'ta faaliyete giren kahveye erkekler alınmıyor, hanımlar erkekle de içeri giremiyor. Kahvenin bu kadar ilgi göreceğini hiç düşünmediğini söyleyen işletmeci Fulya Çalış, ‘‘Müşteriler çocuklarıyla gelip tavla, okey, satranç oynayarak hem kaynaşıyor, hem de zamanlarını değerlendiriyor. Böyle bir ilgiyle karşılaşacağımı hayal bile etmemiştim. Demek ki ev hanımlarının da sosyal faaliyette bulunabileceği bir mekana ihtiyaç varmış’’ dedi.

  Çocuklar için oyun alanı ve bir kütüphane de oluşturduklarını belirten işletmeci Fulya Çalış, ‘‘Kütüphanemizde kadınların ilgisini çeken birçok yayın bulunmakta. Hastalıklardan yemek pişirmeye, romana kadar. Ayrıca fasıl gecelerimiz var. Bu gecelerde müzikle birlikte çeşitli etkinlikler sunuyoruz’’ diye konuştu.

  Tebessüm Kıraathanesi'nin sahibi 27 yaşındaki lise mezunu Fulya Çalış, salonuna 60 kişi alabildiğini söyledi. Fulya Çalış, müşterilerinin ‘‘kabul günleri’’ni de burada yapabildiğini ve yorulmamaları nedeniyle kendisini kutladıklarını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı