Gündem Haberleri

  Kadınlar baz istasyonu için yol kesti

  Osman ŞİŞKO/TRABZON, (DHA)
  22.04.2009 - 17:16 | Son Güncelleme:

  TRABZON’un 1 nolu Bostancı Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, mahalleye ikinci bir baz istasyonu kurulmasına tepki gösterdi.

  Mahallede bir baz istasyonunun bulunduğu binanın üstüne ikinci bir baz istasyonunun kurulmak istenmesi yöre sakinlerinin büyük tepkisine neden oldu. Kadınlar ellerindeki sopalarla yol kapatıp eylem yaptı, baz istasyonu kurmak için gelen çalışanları ve araçları mahalleye sokmadı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri vince yüklenmiş baz istasyonunu mahalleden uzaklaştırdı, kızgın kalabalığı sakinleştirmeye çalışıp muhtar ve vatandaşlardan konuyla ilgili bilgi aldı.

  Baz istasyonunun kurulmasına karşı çıkan ve mevcut istasyonun da kaldırılmasını isteyen kadınlar, insan sağlığının hiçe sayıldığını iddia ederken, mahalle muhtarı Mehmet Akcelep de, baz istasyonunun yapılmaması için imza toplayıp Trabzon Valiliğine dilekçeyle başvurduklarını belirterek, “Baz istasyonu kurulduğundan beri şikayetlerimiz arttı. Mahalledeki bazı çocuklarda kalp ritmi bozukluğu ortaya çıktı. Uykusuzluk çekiyoruz. Artık ikinci bir istasyon istemiyoruz” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı