Gündem Haberleri

  Kadına Karşı Şiddete son amblemi erkek ceketlerinde

  Hürriyet Haber
  28.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’ne mektup yazarak "Kadına Karşı Şiddete Son" kampanyası ambleminin erkek ceketlerinde marka yanına işlenmesini istedi. Çubukçu, şiddetin önlenmesi konusunda "hedef kitle"nin şiddeti uygulayanlar, yani erkekler olduğunu söyledi.

  Başbakanlık Genelgesi ile kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektörün de kadına karşı şiddet konusunda sorumluluk paylaşmaya çağırıldığını hatırlatan Çubukçu, şunları kaydetti:

  "Biz de erkek giyim firmalarından destek olmalarını istedik. Amacımız, erkekler ceketlerini giyerken marka etiketinin yanında Kadına Karşı Şiddete Son amblemlerini görsünler ve bu konuda bir duyarlılık ve hassasiyet oluşsun. Bu konuda erkeklerin dikkatini çekmek istiyoruz. Markalarla kişiler arası etkileşim çok önemli. Artık bir markanın gerçekten bir marka olarak anılması için sosyal sorumlulukları da paylaşması gerekiyor. Bu bağlamda en önemli sosyal sorumluluklardan biri de kadına karşı şiddetle mücadele. Biz firmalarımızın gerekli desteği göstereceklerine inanıyoruz."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı