Gündem Haberleri

  Kadın sığınma evinden kaçtı

  Şükrü KÜÇÜKŞAHİN / ANKARA
  10.09.2005 - 01:43 | Son Güncelleme:

  Kadından sorumlu Devlet Bakanı Çubukçu, birlikte yaşadığı Dursun Onat tarafından işkence edilen M.K.’nın kadın sığınma evinin penceresinden kaçtığını söyledi.

  AİLE ve kadından sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, imam nikahlı olarak birlikte yaşadığı Dursun Onat tarafından işkence edilen M.K.’nın koruma altına alınması gerektiğini söyledi. Çubukçu, M.K.’nın olaydan hemen sonra polis tarafından kendilerine getirildiğini ve kadın sığınma evine alındığını belirtti, şöyle dedi: ‘Ancak, evine dönmek istediğini belirterek pencereden kaçtı. Böylesi bir işkenceye, şiddete maruz kalmış birisinin hem koruma altına alınması, hem de rehabilitasyona tabi tutulması gerekir. Arkadaşlarımız bu konuda çalışmalar yapıyorlar.’

  Çubukçu, kadına uygulanan şiddet konusunda şunları söyledi:

  Erkeğin kadına karşı kullandığı şiddetin görüntülü olarak yayınlanmasını doğru bulmuyorum. Duyarlılığı artıracak her habere varım; ama bu tür haberler, zaten o görüntüyü vererek gücünü kanıtlamaya çalışan erkeğin ekmeğine yağ sürmek oluyor.

  Kadın, şiddete karşı her şekilde korunmalı. Örneğin şiddetin yarattığı bağımlılıktan da söz ediliyor. Bence bunun da uzmanlarca tartışılması gerekir. Acaba, şiddete maruz kalan kadın bunu neden unutabiliyor, affedebiliyor? Eğer böyle bir bağımlılık varsa, bu bağımlılık da rehabilite edilmeli.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı