GeriGündem Kadın polise taciz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadın polise taciz

Kadın polise taciz
refid:7494435 ilişkili resim dosyası

ADANA’da görev çıkışı evine giden kadın polis S.E., kendisini otomobille sıkıştıran tacizcilerin elinden tabancasını çekerek kurtuldu. Üniformalı kadın polise ‘Üf yavrum’, ‘Ne biçim duruyor’ diyen ve elel sarkıntılık yapmaya kalkışan Emre Ürgenç ile D.A. ve A.U. gözaltına alındı.

Polis memuru S.E., görev yaptığı Polis Merkezi'nden dün akşam mesai sonrası evine gitmek üzere yola çıktı. Bu sırada BMW marka 01 EU 115 plakalı otomobilde bulunan 24 yaşındaki Emre Ürgenç ile 18 yaşındaki D.A. ve A.U. adlı gençler üzerinde polis üniforması bulunan S.E.'yi Polis Merkezi'nden 150 metre kadar uzaklıkta takip etmeye başladı. Otomobilde bulunanlar ‘Üf yavrum kadın polise bak’, ‘Üniformanın içinde ne biçim duruyor’ diye laf atmaya başlayınca S.E. onlardan kurtulmak için bir sokağa girmek istedi.

Tacizciler bu kez otomobille yolunu kestikleri polis S.E.'yi duvara sıkıştırdı. Kadın polis S.E.'nin tüm uyarılarına karşın, otomobildekiler işi daha ileri götürüp elle tacizde bulunmaya kalkıştı. Bunun üzerine polis tacizden kurtulmak için tabancasını çekti. Polisin silah çekmesi üzerine tacizciler otomobille olay yerinden uzaklaştı.

AĞLAYARAK KARAKOLA DÖNDÜ

Yaşadığı tacizin şokuyla görev yaptığı Polis Merkezi'ne dönen S.E., olayı meslektaşlarına anlatıp, zanlıların kaçtığı otomobilin plakasını verdi. Ekipler tarafından Gazipaşa Bulvarı’nda yakalanan zanlılardan D.A. ile A.U, Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edilirken, Emre Ürgenç ise ‘Kadın polis memuruna cinsel taciz’ iddiasıyla Ahlak Bürosu ekiplerince gözaltına alındı. Yapılan sağlık kontrolünde 3 tacizcinin alkollü olmadıkları saptandı.

Yaşadığı olay nedeniyle psikolojisi bozulan S.E., Emniyet Müdürlüğü’ndeki Psikolojik Danışma ve Rehberlik Büro Amirliği’nde psikolojik destek almaya başladı. Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunda taciz iddiasını kabul etmeyen Ürgenç ile D.A. ve A.U., ‘cinsel taciz’, ‘polis memura fiili saldırı’ ve ‘kamu düzenini bozmak’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle