GeriGündem Kadın milli sporcuya seks şantajı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadın milli sporcuya seks şantajı

Kadın milli sporcuya seks şantajı
refid:17049301 ilişkili resim dosyası

İstanbul’da 19 yaşındaki rekor sahibi kadın milli sporcuyla internet ortamında tanışarak arkadaş olan, daha sonra da çıplak görüntülerini ele geçirip birlikte olmak isteyerek şantaj yapan F.E., polis tarafından gözaltına alındı. F.E.’nin bilgisayarında milli sporcunun dışında 4 kişinin daha çıplak görüntüleri bulundu. Şantaj suçlamasıyla adliyeye çıkarılan F.E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne başvuran kadın milli sporcu, internet ortamında tanıştığı "Martin" ismini kullanan bir kişiyle arkadaş olduklarını ancak bir süre sonra bu kişinin kendisiyle birlikte olmak için uygunsuz görüntülerini kullanarak şantaj yaptığını söyledi. Gasp Büro Amirliği’nde ağlayarak ifade veren kadın sporcu, "Onunla kısa sürede samimi olmuştuk. Onunla internet üzerinde konuşurken kamera önünde birkaç kez soyunmuştum. Milli sporcu olduğumu öğrenince bu görüntüleri aileme ve basın kuruluşlarına göndereceğini söyleyip benimle birlikte olmak istedi. Eğer onunla bir kez birlikte olursam görüntüleri bana vereceğini söyledi" dedi.

Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis kadın sporcunun bilgisayarındaki zanlıdan gelen mesajları inceleyerek IP adresine ulaştı. Zanlının Sarıyer bölgesinde bir evden internete girdiği tespit edildi. Bu bilgi üzerine harekete geçen dedektifler sabaha karşı yaptıkları baskında olayı gerçekleştiren F.E.’yi gözaltına aldı. Havalandırma sistemlerinde kullanılan motorların yapıldığı bir atölyede çalıştığı belirlenen F.E. kadın milli sporcuyla konuştuğunu, arkadaş olduğunu kabul etti. Ancak F.E. şantaj iddialarını ret etti.

Polis F.E.’nin bilgisayarında yaptığı incelemede kadın sporcunun çıplak görüntülerini ele geçirdi. Bilgisayarda yapılan inlelemede ayrıca 3 genç kız ile bir erkek şahsın uygunsuz görüntüleri olduğu tespit edildi. Görüntülerdeki mağdurların bilgisayar kamerası önünde striptiz yaparak soyundukları çıplak bir şekilde poz verdileri görüldü.

Poliste işlemleri tamamlanan F.E. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Polis şimdi bilgisayarında bulunan diğer kişilere çıplak görüntülerle şantaj yapılıp yapılmadığını araştırıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle