Gündem Haberleri

  Kadın işçiler oy isteyen bağımsız adayın vaatlerini kameraya aldı

  DHA
  02.07.2007 - 11:43 | Son Güncelleme:

  MUŞ'un, bağımsız milletvekili adayı Zeki Eker, Bitlis Tütün Fabrikası'nda çalışan kadın işçileri ziyaret etti

  Eker, “Verdiğim sözleri tutmazsam terlikle kafama vurun” derken, siyasetçilerin vaatlerini yerine getirmemelerinden yakınan kadın işçiler, milletvekili adayının konuşmalarını cep telefonunun kamerasıyla kaydetti.

  DSP'den 21. dönem Muş Milletvekili olan ve TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği yapan Zeki Eker, bu kez bağımsız aday olarak meclise girmek için çaba harcıyor. Evli ve 6 çocuk babası 51 yaşındaki Eker, Muş'taki tekel tütün fabrikasının kapatılması üzerine Bitlis'teki fabrikaya gönderilen 45 Muşlu kadını çalıştıkları fabrikada ziyaret etti. İki yıldır kendi imkanlarıyla kiraladıkları minibüsle saat 05.00'te Muş’tan yola çıkarak Bitlis'teki fabrikaya gttiklerini ve her gün ortalama Muş- Bitlis arasında 170 kilometre yol katettiklerini anlatan kadın işçiler, eski işlerine geri dönmeleri konusunda verilen sözlerin tutulmamasından yakındı.

  Kadınlara eski işlerine dönme sözü veren Zeki Eker, “Çalışmak için evini bırakarak Bitlis'e gidip-gelmek zorunda kalan kadınların sorunu benim için en öncelikli mesele olacaktır. Seçilmem halinde onları Muş Tekel Tütün Fabrikası'na ve çocuklarına kavuşturacağım. Geçmişte siyasetçiler geri getirmek için söz vermişler ama verilen sözlerin hiçbirini yerine getirmemişler. Eğer sözümü yerine getirmez isem terliklerinizle kafama vurun” dedi.

  Zeki Eker'in konuşmasını cep telefonu kamerasıyla kaydeden kadın işçiler, “Çalışmak için katlandığımız sıkıntıların sona ermesini istiyoruz. Daha önce bir çok siyasetçi söz verdi ama hiç biri yerine getirmedi. Bağımsız aday olan Zeki Eker, bizden oy istiyor ve seçilmesi halinde bu duruma çözüm bulacağı taahhüdünde bulunuyor. Konuşmasını delil olarak kameraya kaydettik” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı