Gündem Haberleri

  Kadıköy'de tehlikeli gerginlik: 2 yaralı

  Ramazan ALMAÇAYIR, İstanbul DHA
  25.08.2014 - 06:25 | Son Güncelleme:

  Kadıköy'de iki grup arasında çıkan kavgada biri kadın 2 kişi yaralandı. Gerginlik bir süre daha devam etti, bu sırada tekme tokat düvülen bir kişi de grubun elinden güvenlik güçlerinin müdahalesiyle alındı.

  Atatürk büstü Türk Bayrağına yönelik saldırıları protesto eden bir grup, eylem için Kadıköy Altıyol Meydanı'nda toplandı. İddiaya göre grubun yaklaşık 100 metre ilerisinde Bahariye Caddesinde stand açan Dev-Lis adlı grubun üyeleriyle laf atışması yaşandı.

  Giderek gerginleşen atışma bıçağın da kullanıldığı kavgaya dönüştü. Olayda biri bıçakla olmak üzere 2 kişi yaralandı.

  Karnından bıçakla yaralandığı öğrenilen bir kadın ve yüzünden yaralanan bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay yerine sevk edilen çevik kuvvet ekipleri iki grubun arasına girerek olayların büyümesini engelledi. Aralarında Atatürk desenli Türk bayrağı, bozkurt flaması taşıyan kişilerin bulunduğu ve kendilerini Ulusalcı ve Milliyetçi olarak tanıtan yaklaşık 150 kişilik grup sloganlarla Altıyol Meydanından İskele Meydanına doğru yürüyüşe geçti.

  İskele Meydanına gelen grup burada bir basın açıklaması yapıp İstiklal Marşını söylemeye başladı. İstiklal Marşı söylenirken grubun arka tarafında birden kavga başladı. Karşıt görüşlü olduğu iddia edilen bir kişi bu grup içindekiler tarafından tekme tokat dövüldü.

  Araya giren polisler dayak yiyen kişiyi kaçırmaya çalışsa da, dayak yiyen genç sopa ve tekme darbelerinin hedefi oldu. Polis ekipleri öfkeli grubu, "vurmayın o polis" diye bağırarak güçlükle sakinleştirdi. Büyük Turan Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Hakan Semerci "Ulusalcı Milleyetçi Türkçü grupların bir araya gelerek Atatürk'ün büstlerine yapılan saygısızlığı kınamak için toplandık, iki arkadaşımız yaralandı" diye konuştu.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı