Gündem Haberleri

  Kadıköy'de su kuyruğu ve bornozlu protesto

  Ramazan ALMAÇAYIR/İSTANBUL, (DHA)
  29.09.2014 - 16:20 | Son Güncelleme:

  SULARININ 4 gündür kesik olduğunu söyleyen Kadıköylüler, gündelik ihtiyaçlarını giderebilmek için Kadıköy Belediyesinin dağıttığı kuyu suyunu almak için sıraya girdi. Moda Parkı’nda bir araya gelen bir grup da su kesintisini protesto etti. Eylemin adı grupta bulunan bazı kişilerin bornoz giymesi nedeniyle ’bornozlu protesto’ oldu.

  Söğütlüçeşme caddesi üzerinde bulunan içme suyu hattındaki boruda meydana gelen arıza nedeniyle Kadıköy’de sular kesildi. Kadıköylüler sularının 4 gündür söylüyor. Kadıköy Belediyesi suların kesik olduğu bölgelerde yaşayanların ihtiyaçlarını gidermek için harekete geçti, 5 noktada tankerlerle su dağıttı. Belediyenin dağıttığı kuyu suyunu almak için ellerinde damacanalarla su sırasına girenler, "sular 4 gündür kesik, boruda arıza olduğunu söylüyorlar" dedi. Su almaya gelen Seher Kadıoğlu ise "perşembe gününden beri sular kesik, kesinlikle oyalama taktiği uygulanıyor. Sebep olarak arızayı gösteriyorlar" diye konuştu.

  Kadıköyde su kuyruğu ve bornozlu protesto SULAR GÜNLERDİR KESİK, VATANDAŞ İSYAN ETTİ


  EKİPLER ARIZA NOKTASINDA ÇALIŞIYOR

  Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler kesintiye neden olan arıza yerinde çalışmalarını sürdürüyor. Söğütlüçeşme caddesi üzerinden geçen hatta yeni bir boru eklenmeye çalışılıyor. İSKİ’nin sitesinde Caferağa mahallesi’nde bir şebeke arızasının duyurusu yer alıyor. Duyuruda arızanın bugün 20.00 sıralarında bitirilmesinin planlandığı bildiriliyor.

  Kadıköyde su kuyruğu ve bornozlu protesto

  BORNOZLU EYLEM

  "Caferağa Dayanışması" isimli grup’da Moda Parkı’nda bir araya gelerek suların akmamasını protestı etti. Grup, "TOMA’ya değil Moda’ya su"ve "Susma Sustukça sular hiç gelmeyecek" şeklinde slogan atarken, bazı eylemcilerin ise bornozla eyleme katılması dikkat çekti. Bornozla eylem yapan vatandaşlar, 4-5 gündür suların kesik olması nedeniyle böyle bir eyleme katıldıklarını belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı