Gündem Haberleri

  Kadıköy'de metro içinde bomba şakası ortalığı birbirine kattı

  İHA
  05.03.2016 - 01:44 | Son Güncelleme:

  Kadıköy'de metro içine atılan poşet paniğe neden oldu. Vatandaşlar büyük panik yaşarken, olayın gençlerin yaptığı bomba şakası olduğu ortaya çıktı.

  Göztepe Metro İstasyonu'nda akşam saatlerinde bomba paniği yaşandı. Son günlerde internette dolaşan bomba şakası videolarına özenen iki genç, metro Göztepe İstasyonu'na geldiğinde poşeti "Bomba" diyerek metronun içine attı. Bu sırada metro içindeki vatandaşlar bomba atıldı sanarak, hızla kaçmaya başladı. Metroda büyük panik yaşandı.

  Kadıköyde metro içinde bomba şakası ortalığı birbirine kattı


  Olay yerine çok sayıda ekip gitti. Panik yaşayan bir kadını polisler güçlükle sakinleştirdi, üç genç ise gözaltına alındı. Olayı gören bir kadın vatandaş, "Kadıköy'de metroya bindik. Uzun boylu, sakallı, kapüşonlu biri kapı kapanırken, içeri poşet attı. Metrodaki herkes panik yaşadı. Butonlara bastık" dedi. Öte yandan, sosyal paylaşım sitelerinde son günlerde bomba şakası videoları çok sayıda paylaşılması nedeniyle gençlerin bu şakayı yaptıkları iddia edildi.

  Kadıköyde metro içinde bomba şakası ortalığı birbirine kattı

  ÇANTADAN BASKET TOPU ÇIKTI
  Polis, yaşları 18'den küçük olan 2 genci Üsküdar Çocuk Büro Amirliği'ne götürdü. 2 kişinin ifadesi üzerine, çantayı atıp giden üçüncü gence du ulaşıldı ve o zanlı da Çocuk Büro Amirliği'ne teslim edildi.Bu arada, yapılan incelemede, vagonun içine "Bomba" denilerek atılan çantadan basket topu çıktı.Haklarında TCK'nın 5237. maddesi uyarınca, "Halk arasında korku ve panik yaratmak" suçundan işlem yapılan 3 öğrenci yarın Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edilecek.

  Etiketler: şaka , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı