Gündem Haberleri

  Kadıköy’de 100 binlik yürüyüş

  Ardıç AYTALAR-Selamet ÖZ-Mürteza AKKAYA-Aslıhan KO
  30.10.2003 - 02:08 | Son Güncelleme:

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı sokaktaki vatandaş kurtardı. Devlet törenlerindeki gerginlik sokaklara yansımadı. Bütün Türkiye'de akşam saatlerinde milyonlarca vatandaş sokaklara dökülüp, fener alaylarında cumhuriyet coşkusu yaşattı.

  İstanbul'un da fener alayları ve cumhuriyete saygı yürüyüşlerine onbinlerce kişi katıldı. Taksim'de Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği konserde onbinlerce vatandaş cumhuriyet coşkusunu havai fişek gösterisi ve müzik eşliğinde yaşadı. Mahsun Kırmızıgül de sevilen parçalarını seslendirdi.

  Kadıköy'de düzenlenen ‘‘Cumhuriyete Saygı Yürüyüşü’’ne 100 binin üzerinde katılım oldu. Genç-yaşlı, kadın-erkeklerden oluşan büyük kalabalık, bayraklar, ışıklı ayyıldızlar ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin yazılı olduğu pankartlarla Göztepe'den 1,5 saatte Kadıköy'e yürüdü.

  Üsküdar'da ise 80 kayığın 80 meşale ile Boğaz turu ve gösterisi binlerce Üsküdarlıya hoş anlar yaşattı. Özellikle kayıklar ışıl ışıl yanan Kız Kulesi'nin etrafında tur atarken etkileyici görüntüler sergiledi. Bu gösteriden sonra gece Alişan'ın Şemsipaşa Meydanı'nda verdiği konserle sona erdi.

  Beşiktaş'ta ise meşaleli ‘‘Cumhuriyet Yürüyüşü’’ne binlerce vatandaş katılarak Ortaköy Meydanı'ndan Dolmabahçe Meydanı'na kadar yürüdü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı